Yeni Mercedes E-Serisi yerleşik TikTok uygulaması ve selfie kameralarıyla geliyor!

Yeni Mercedes E-Serisinin iç mekan tasarımı ile ilgili birçok detay ortaya çıktı. Heyecanla beklenen aracın yerleşik TikTOk uygulaması ve selfie kamerası içerdiği açıklandı.

Yeni Mercedes E-Serisi yerleşik TikTok uygulaması ve selfie kameralarıyla geliyor!

2023 Mercedes E-Serisi gün ışığını görmeye çok yakın. Bugün ilk kez aracın çarpıcı yeni iç mekanını tanıma şansına sahip olduk. Alman markasının lüks üst segmentine yönelik olan işletim sistemi MBUX Hyperscreen, ekranlarla dolu gösterge paneliyle dikkat çekti. Şu anda onu en gelişmiş bilgi-eğlence sistemi yapan üç farklı panel bulunuyor. Enstrümantasyon, multimedya sistemi ve yolcu ekranı sürücülerin konforunu artırmak için bir araya geliyor.

Mercedes, ekipmanın tüm işlevlerini kontrol edebilmek için kendi işletim sistemini kullanıyor. 5G bağlantısı sayesinde kullanıcılar, yeni E-Serisi'ni gerçek bir mobil ofis ve mobil cihazlarımızın mekanik uzantısı haline getirecek çok sayıda uygulamayı indirebilecek. Öyle ki yeni E-Serisi TikTok'a sahip olacak. Ayrıca Zoom uygulaması ve Angry Birds oyunu dahil edildi.

yeni-mercedes-e-serisi-yerlesik-tiktok-uygulamasi-ve-selfie-kameralariyla-geliyor-3.jpg

Araçtan görüntülü görüşme yapabilmek için dahili özçekim kameraları ile gelecek. Aynı zamanda yapay zekanın güçlü varlığı sayesinde otomobil, zevklerimizden öğrenmeyi ve daha siz istemeden onlara uyum sağlamayı vaat ediyor. İletişim sesli veya ekran aracılığıyla yapılabilecek. Tüm bunlar, 17 adede kadar hoparlöre sahip son teknoloji Dolby Atmos ses sistemi ile tamamlanacak.

yeni-mercedes-e-serisi-yerlesik-tiktok-uygulamasi-ve-selfie-kameralariyla-geliyor-2.jpg

Mekanik konularda Mercedes, yeni E-Serisi'ni anın en verimli ve gelişmiş sedanı yapacak geniş bir yenilik koleksiyonu da planladı. Motor yelpazesi, yüksek kapasiteli pillere ve WLTP döngüsünde 100 kilometreden fazla otonomiye sahip dizel, benzinli ve plug-in hibrit versiyonları içerecek. Buna uyarlanabilir havalı süspansiyon, direksiyonlu arka aks gibi teknik kaynaklar da eklenecek. Doğru akımda maksimum 60 kw, alternatif akımda ise 22 kw performans bekleniyor.

Lansmanının bu yılın ilk çeyreği içerisinde yapılması planlanıyor. Yakında araçla ilgili tüm detayları öğrenip görme fırsatına erişeceğiz. Almanya'da üretilecek aracın ilk üniteleri yaz sonunda bayilere ulaştırılacak. Fiyatına gelince, ortaya çıkan bilgilere göre otomobil 60.000 Euro'ya yakın rakamlardan başlayacak, plug-in hibrit versiyonlar ise fiyatlarını 72.000 Euro'ya çıkaracak.