Xiaomi 13 Ultra İçin Kötü Haberi Verdi! Tanıtım Tarihi Ertelenebilir!

Xiaomi 13 Ultra İçin Kötü Haberi Verdi! Tanıtım Tarihi Ertelenebilir!

Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro modelleri, geçtiğimiz ay tanıtılan yeni serinin bir parçası. Önümüzdeki ay Çin Yeni Yılı'nın başlangıcı ile bitişi arasında, teknoloji endüstrisinin güç merkezinin Xiaomi 13 Ultra modelini tanıtması gerekiyordu. Ancak güvenilir bir kaynaktan bugün açıklanan bilgilere göre bu mümkün olmayacak. Peki, Xiaomi 13 Ultra ne zaman piyasaya sürülecek ve özellikleri neler olacak?

Xiaomi'nin 13 Ultra'sı Beklenenden Daha Geç Piyasaya Sürülecek

Tipik bir senaryoda, Xiaomi 13 Ultra, kutlamalar bitene ve Çin Yeni Yılı başlayana kadar, belki de 22 Ocak'tan sonra tanıtılmayacaktı. Saygın teknoloji uzmanı Digital Station Chat, akıllı telefonun daha sonra geleceğini söylüyor. Çinli başka bir kaynak ise Xiaomi 13 Ultra modelinin Mart sonu veya Nisan başında tanıtılacağını aktardı. Çünkü OPPO Find X6 ve Honor Magic5 serileri de Çin Yeni Yılı döneminde tanıtılacak. Ancak bu belirtilen tarihin dünya çapındaki dağıtımla ilgili olup olmadığı henüz bilinmiyor. Tanıtım tarihinin yanı sıra Xiaomi 13 Ultra modelinin teknik özelliklerine ilişkin erken bazı detaylar var. Xiaomi 13 Ultra'ya gücünü 4 nm'lik bir süreç kullanılarak üretilen Snapdragon 8 Gen 2 işlemci KOYULACAK. Bu işlemcide dört adet 2,8 GHz Cortex-A715 çekirdeği, üç adet 2, GHz Cortex-A510 çekirdeği ve bir adet 3,2 GHz Cortex-X3 çekirdeği bulunur. Akıllı telefonun 50 Megapiksel ana kamera ile dörtlü kamera konfigürasyonuna sahip olması bekleniyor. Xiaomi 13 Ultra varyantı için beklentiler arasında 16 GB RAM, 500 GB ve 1 TB dahili depolama yer alıyor.

Xiaomi 14'ün İlk Bilgileri Ortaya Çıktı

Xiaomi 13 serisi akıllı telefonlar kısa bir süre önce piyasaya sürülmesine rağmen devam modelleriyle ilgili bilgiler internete düşmeye başladı bile. Güvenilir sızıntıları ile tanıdığımız Digital Chat Station, Xiaomi 14 hakkındaki ilk detayları açıkladı. Çinli kaynağa göre Xiaomi 14 ve Xiaomi 14 Pro akıllı telefonlar bu yıl Aralık ayında tanıtılacak. Digital Chat Station standart Xiaomi 14 ile kullanılmak üzere tasarlanmış 90W şarj cihazı (20V/4.5A) geliştirildiğini söyledi. Söz konusu adaptör MDY-14-EC model numarası ile zaten onaylanmış durumda.

Önceki ve Sonraki Haberler