Xiaomi 13 Ultra Çıkış Tarihi Sızdırıldı! Cihaz Neler Sağlayacak?

Xiaomi 13 Ultra'nın çıkış tarihi internete sızdırıldı; Xiaomi'nin geçen ay tanıttığı 13 serisinin bir parçası olması bekleniyor. Peki şu anda yeni telefon hakkında ne kadar bilgi sahibiyiz? Özellikler aşağıda listelenmiştir.

Xiaomi 13 Ultra Çıkış Tarihi Sızdırıldı! Cihaz Neler Sağlayacak?

Merakla beklenen amiral gemisi telefonları Xiaomi 13, geçen ay Xiaomi tarafından resmi olarak tanıtıldı. Xiaomi 13 ve 13 Pro olarak çıkış yapan seri, özellikler açısından beklentileri fazlasıyla karşıladı. Ancak kısa bir süre sonra bu iki telefonla serinin bitmediği ve "Ultra" isimli üçüncü telefonun çıkacağı dedikoduları ortalıkta dolaşmaya başladı. Xiaomi 13 Ultra için sabırsızlıkla beklemeye devam ederken bazı taze detaylar gün yüzüne çıktı. Sızıntılar, telefonun çıkış tarihinden birkaç özelliğine kadar geniş bir yelpazede önemli konuları içeriyor. Şimdi cihaz hakkında bilinenleri inceleyelim.

Xiaomi 13 Ultra Nisan Ayında Çıkış Yapabilir

Xiaomi'nin 13 serisinin bir parçası olacak olan Ultra çeşidi, bir sızıntıya göre Nisan ayında çıkışını yapabilir. Telefonun o ay boyunca dünya çapında da satışa sunulacağı bildiriliyor. Mart ayında seriden başka modellerin de uluslararası pazarlarda görücüye çıkması planlandı.

mzg2ntuwnt-merakla-bekleniyordu-xiaomi-13-ultranin-cikis-tarihi-sizdirildi.jpg

Xiaomi 13 Ultra İçin Hangi Özellikler Mevcut Olacak?

Cihaz hakkında gerçekte ne kadar az şey bildiğimize dikkat etmek önemlidir. En son rapora göre, telefon 16 GB RAM ve 256 GB depolama içerebilir. Telefonun, selefi Xiaomi 12S Ultra ile aynı maliyete sahip olacağı da söyleniyor. 12S Ultra piyasaya sürüldüğünde 886 ABD doları olarak fiyatlandırıldı. Telefonun 120 Hz QHD + E6 AMOLED ekrana sahip olacağı daha önceki birkaç raporda belirtilmişti. Ne yazık ki, işlemci, ekran boyutu ve kamera gibi diğer önemli hususlarla ilgili bilgiler hala mevcut değil. Telefonun muhtemelen Android 13 tabanlı MIUI 14 ile gönderileceğini söylemeye gerek yok.

Xiaomi 12 Serisi İçin MIUI 14 Güncellemesi Gelecek

Xiaomi, Android 13 tabanlı MIUI 14 desteğini Xiaomi 12 modellerine sunmaya başladı. Kararlı Android 13 güncellemesi, Xiaomi 12 serisine V14.0.2.0.TLCMIXM yapı numarasıyla geliyor. Ayrıca Ocak 2023 güvenlik yamasını da beraberinde getiren yeni sürüm, yaklaşık 4,43 GB boyutunda. Mi Pilot beta kullanıcıları için erişime açılan güncelleme, yakında genel kullanıma da sunulacak.

Önceki ve Sonraki Haberler