WhatsApp'ta orijinal kalitede fotoğraf paylaşma dönemi başlıyor!

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp orijinal kalitede fotoğraf paylaşmaya izin verecek. Şu anda geliştirilme aşamasında olan yenilik, çok yakında herkese açık bir şekilde yayınlanacak.

WhatsApp'ta orijinal kalitede fotoğraf paylaşma dönemi başlıyor!

WhatsApp her zaman fotoğraf ve görüntü paylaşımı için kullanılmıştır ancak fotoğraf severlerin iyi bildiği üzere önerilen sıkıştırma modu, kullanıcıların fotoğrafları orijinal kalitelerinde göndermelerine olanak vermemektedir.

Ancak Android için 2.23.2.11 sürümüne yapılan en son WhatsApp beta güncellemesi sayesinde, geliştiricilerin nihayet kullanıcıların fotoğrafları orijinal kalitelerinde göndermelerine olanak tanıyan yeni bir özellik üzerinde çalıştıkları tespit edildi.

WhatsApp fotoğraf paylaşım kalitesini artıracak

Konu, 2021 yılına dayanan bir beta sürümünde zaten ele alınmıştı, ancak bu vesileyle gönderilen fotoğraflar için "otomatik", "en iyi kalite" ve "veri tasarrufu" arasında bir kalite yapılandırması seçme imkanı verildi. Ne yazık ki, daha yüksek kaliteli yapılandırma, daha az sıkıştırılmış oldukları için kullanıcıların fotoğrafları orijinal biçimlerinde göndermelerine izin vermiyordu. WABetaInfo tarafından paylaşılan ekran görüntüsünden de anlaşılacağı gibi, şimdi işler değişmek üzere.

dflg.jpg

Android 2.23.2.11 için en son WhatsApp beta güncellemesi sayesinde, geliştiricilerin nihayet kullanıcıların fotoğrafları orijinal kalitelerinde göndermelerine izin verecek yeni bir özellik üzerinde çalıştıkları keşfedildi . Ekran görüntüsünde görülebileceği gibi, WhatsApp, çizim aracının başlığına yeni bir ayar simgesi entegre etmeyi planlıyor. Bu, kullanıcıların herhangi bir fotoğrafın kalitesini yapılandırmasına izin verecek.

Özellik şu anda geliştirilme aşamasında

Fotoğrafın orijinal kalitede gönderilememesi her zaman bu hizmetin önemli bir açığı olduğundan, bu özelliğin özellikle takdir edileceğine ve bir şekilde mesajlaşma hizmetine yeni bir ivme kazandıracağı tahmin ediliyor. Özellik şu anda geliştirme aşamasındadır ve gelecekteki bir uygulama güncellemesinde yayınlanması beklenmektedir.

Önceki ve Sonraki Haberler