Twitter Blue Aboneliği Sonunda Android’e Geldi! Türkiye’ye Hala Gelmedi!

Android işletim sisteminde daha fazla mavi tik almak için tercih edilen Twitter Blue aboneliği de devreye alınmıştır. Twitter Blue'nun maliyeti değişmedi. Hızlı mavi tik rozeti almanın kapılarını aralayan Twitter Blue, ilk olarak iOS platformunda aylık 11 dolarlık abonelikle kullanıma açıldı.

Twitter Blue Aboneliği Sonunda Android’e Geldi! Türkiye’ye Hala Gelmedi!

Android için resmi Twitter uygulaması aracılığıyla artık bir Twitter Blue aboneliği satın alabilirsiniz. Google Play uygulama içi satın alma ücretlerini karşılamak için web'de 8 ABD doları olan Blue üyeliği, Android'de de aynı şekilde 11 ABD dolarıdır.

Şu anda ABD, İngiltere, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda ve Japonya'nın tümü Twitter Blue'yu sunuyor. Türkiye için Blue aboneliği henüz Twitter tarafından başlatılmadı, bu nedenle oranları bilinmiyor. Twitter Blue, uygulama içi satın almalar bölümünde bir aylık 250 TL tutuyor ancak bu Twitter Türkiye'nin belirlediği fiyatlandırma değil. Twitter Blue aboneleri artık mavi doğrulama simgesi, daha uzun video yüklemeleri ve öncelikli yanıtlama gibi özelliklere erişebilir. Twiter Premium'a özel, konu okuyucu, tweet düzenleme, özelleştirilmiş simgeler ve temalar gibi özelliklerdir.

1400x1050twitter-blue-aboneligi-android-e-geldi.jpg

Elon Musk, Twitter'a Odaklandı

Edinilen malzemeye göre SpaceX çalışanları, CEO Elon Musk'ın Twitter'a olan ilgisinin daha sakin bir çalışma ortamı sağlamasıyla rahatladığını ifade etti. İsmini vermek istemeyen bir SpaceX çalışanı her gün Musk'ın ilgilenmesine ihtiyaç duymadıklarını söyledi. Personel tarafından, Musk'ın Ekim ayı sonunda Twitter'ın kontrolünü ele geçirmesinin ardından başka projelere ağırlık verdiği ve bunun da SpaceX'te rahatlığa neden olduğu bilgisi verildi.

Çalışanların Bloomberg’e verdiği bilgilere göre, Musk’ın SpaceX’teki rolü, şirketin Mars’a ulaşmak ve NASA’nın insanları aya tekrar göndermesine yardımcı olmak gibi hedeflerini belirlemek için hayati önem taşıyor. Habere göre Musk, SpaceX’te günlük operasyonlarla meşgul olduğunda, personelin daha fazla çalışmasına sebep olabiliyor. Bloomberg’e Musk’ın daha önce, personelin teknik donanımı yeniden tasarlaması gibi, tercihlerine uyacak şekilde rastgele değişiklikler istediğini söyleyen çalışanlara göre, Musk’ın talepleri bazen personelin ürünün işlevselliği için yeniden çalışmasına neden oluyor. Musk, Aralık ayı başlarında “Hem Tesla’yı hem de SpaceX’i yönetmeye devam ediyorum, ancak oradaki ekipler o kadar iyi ki çoğu zaman benden çok az şey isteniyor” diye tweet atmıştı.

Önceki ve Sonraki Haberler