TikTok Videolarından Para Kazanma Dönemi Geliyor

İnternetten para kazanmak, sosyal medyadan paylaşım yaparak para kazanmak günümüzün yeni nesil iş modellerinden sadece birisi.

TikTok Videolarından Para Kazanma Dönemi Geliyor

TikTok videolarından para kazanma dönemi sonunda geliyor.

TikTok, içerik üreticilerinin Canlı yayınlardan ya da sponsorluk anlaşmalarından para kazanmasını hali hazırda sağlıyordu. Ancak, izlenen video başına içerik üreticilerine getiri sağlamıyordu. En azından bilindiği kadarıyla Amerika dışında izlenme başına para kazanma durumu bulunmuyordu.

TikTok, hem kitlesini hem de kitlesinin içerik üretim hızını arttırmayı hedefleyerek Para kazanma dönemi için yeni adımlar atmaya başladı. Yaratıcılık programı adı verilen program ile birlikte 1 Dakikadan uzun videolar paylaşarak para kazanmak mümkün olacak.

Peki, nasıl? TikTok para kazanma şartları nelerdir? TikTok canlı yayınlarından nasıl para kazanılır?
TikTok Para Kazanma Şartları Nelerdir? TikTok İzlenme Başına Para Kazanma

TikTok Uzun video paylaşanlar için gelir programı oluşturmaya hazırlanıyor. Uygulama, kullanıcı sayısını arttırmak ve hali hazırda içeride bulunan kullanıcıların düzenli ve özgün içerik üretmesini hedeflemek için gelir elde edebilmelerini sağlamak istiyor.

“Creativity Program” olarak da bilinen yeni adım. Kullanıcıların onlara belirtilen şartları yerine getirmesi durumunda para kazanmasını vaat ediyor. Hali hazırda Amerika, Fransa gibi ülkelerde bulunan bu özellik. Yeni kullanıcılar için de test edilmeye başlandı.

Vergi ve şirket sorunları olması nedeni ile TikTok söz konusu özelliğini diğer ülkelere açma konusunda oldukça geç kaldı. Yasal zorunlulukları tamamlamak için ilk adımları da atan TikTok. Tüm kullanıcılarına bir gelir modeli olmak için çabalıyor.

Peki, TikTok Creativity Program üzerinden para kazanmak için gerekli şartlar nelerdir?

Hesaplarda büyük oranlarda ihlaller yapılmamış olması gerekmekte.

Aktif olarak bulunan bir kısıtlama olmamalı.

10 Bin takipçi üzerinde takipçi sayısına ulaşılmış olması gerekmekte.

Aktif olarak içerik üretimi sağlıyor olmak.

İçeriklerin 1 dakikadan uzun ve özgün olması.

İçerik kalitesinin görüntü ve ses anlamında yüksek olması.

Bir ay içinde 100K İzlenmenin üzerinde izlenme almak.

Şartları, TikTok Creativity Program üzerinden para kazanmak için gerekli olan şartlardır. Söz konusu şartları yerine getiren kullanıcılar, Creativity Program üzerinden para kazanmaya başlayabilecektir.
Tek para kazanma yöntemi olarak Creativity Program özelliği bulunmayan TikTok. Kullanıcılarına iki farklı para kazanma yöntemi daha sunmakta. Peki, TikTok’dan para kazanmak için hangi yöntemler kullanılıyor?

TikTok İçerik Üreticiliği Programından Para Kazanmak

Sosyal medya içeriği üreten neredeyse herkes Sponsor içerikler ile daha yüksek gelirler elde edildiğini bilebilir. Peki, TikTok sizin için sponsor içerikler buluyor desek? Peki, nasıl?
TikTok, bir süredir içerik üreticilileri için içerik üretici programını test ediyor. Kimi kullanıcılarda bulunan bu özellik ile birlikte markaların sizlere verdiği reklam modellerini inceliyorsunuz. İncelediğiniz reklam modelleri size uygunsa video olarak tanıtımını hesabınızda yapıyorsunuz.

Söz konusu içerik üretiminden sonra hesabınızda incelemesi gerçekleştiriliyor ve video başına ücretin yanı sıra izlenmeniz arttıkça da o firmadan ücret almaya devam edebiliyorsunuz. Ancak unutulmamalıdır ki her reklamın kendi içinde şartları bulunmakta.

1K ila 100K arasında değişen takipçi şartları.

Reklam olup olmadığını belirtecek şekilde içerik üretmek.

İçerik sayısı ve yayınlanacağı saatler.

Özel bir video hazırlanması veya normal bir içeriğin içinde bir kere geçirilmesi.
Gibi, firmaların isteklerine göre değişen bazı şartlar bulunmakta. Söz konusu şartları yerine getiren herkes TikTok üzerinden para kazanabilir.

TikTok Canlı Yayınlarından Para Kazanmak

TikTok videolarından para kazanma dönemi geliyor, 1 dakikalık videolar ile para kazanmak mümkün. Peki, TikTok henüz bu özelliği ülkemize getirmemişken uygulama üzerinden en az Sponsorluklar kadar geliri nasıl elde edebiliriz?

TikTok, canlı yayınlar ile kullanıcıların gelir elde etmesine izin veriyor. 1K Takipçi üzerinde olan neredeyse her kullanıcı canlı yayınlar özelliği sayesinde gelir etmeye hemen başlayabiliyor.
Canlı yayın açan kullanıcılar, kendilerine gönderilen hediyelerin krediye dönüşmesi ile gelir elde edebiliyor. Gönderilen hediyeler dolar kuru üzerinden hesaplanarak kullanıcı hesaplarına yatırılıyor. 30$ ödeme alt limiti bulunan TikTok canlı yayınları, kimi etkinlikler ile daha fazla kazanç sağlıyor.
TikTok canlı yayınlarından para kazanmak için bazı şartların yerine getirilmesi gerekiyor. Bu şartlar;

18 Yaşından büyük olmanız. (Hediye almak için 16 yaşından büyük olmanız yeterli olacaktır ancak bakiye çekimi için 18 yaşından büyük birisi ile anlaşmanız gerekebilir.)

Hesabınızda aktif bir kural ihlali olmamı ve hesabınızın hediye alımlarının kapalı olmaması gerekir.

1000 Takipçi ve üzerinde takipçi değerlerine sahip olmanız gerekir.

Söz konusu şartlar yerine geldikten sonra kazanç elde edebilirsiniz. TikTok canlı yayınlarından para kazanmak için tek başınıza yayın açabileceğiniz gibi PK olarak adlandırılan hediye savaşı yöntemini de deneyebilirsiniz.

PK ile para kazanan kişiler. Karşısındaki kişi ile hediye savaşında olur. Gelen hediyelere göre öne geçen canlı yayın sahipleri, kendi kazandıkları puanları gün sonunda kendi hesaplarına alırlar. Yani, kaybettiğinizde kazandığınız jetonlar karşıya geçmez. Halen herkes kendi jetonunu kazanır.
PK sisteminde izleyicilerin hediye atmasına teşvik olması için bir yarışma sistemi bulunur. Bu nedenle tek başınıza yapacağınız yayınlardan ziyade, PK yöntemi ile yapacağınız yayınlar daha fazla para kazanmanızı sağlayacaktır.