Samsung Galaxy Tab S6 Lite kullanıcılarına Android 13 müjdesi!

2020 yılında piyasaya çıkan Samsung Galaxy Tab S6 Lite tablet cihazı, Google'ın en güncel işletim sistemi olan Android 13 desteği kazandı. Ayrıca cihaza One UI 5.0 güncellemesi de geldi.

Samsung Galaxy Tab S6 Lite kullanıcılarına Android 13 müjdesi!

Samsung şirketi en son akıllı telefon ve tablet serisinin çoğunu 2023'ün sonlarında Android 13'e güncelledikten sonra, şimdi güncellemeyi daha fazla cihaza yayıyor. 2020'de piyasaya sürülen Galaxy Tab S6 Lite, Google'ın işletim sisteminin yeni sürümünü alıyor. Popüler tablet modeli Android 13 işletim sistemine güncelleme desteği kazanıyor.

Sistemin yeni sürümü P615XXU4FWA5 üretici yazılımı ile geliyor ve Kasım 2022 güvenlik yamasını bir araya getiriyor. Yama başlangıçta Avrupa'da cihazın LTE varyantı (SM-P615) için ilk olarak geliyor. Ancak yakında ayrıca Wi-Fi sürümü (SM-P610) için ve daha fazla bölgede dağıtılmaya başlanacak.

samsung-galaxy-tab-s6-lite-2.jpg

Android 13'ün yanı sıra One UI 5.0 güncellemesi ile tablete bir görev çubuğu, daha iyi bir çoklu görev deneyimi ve bölünmüş ekran çalışma deneyimini iyileştiren yeni çoklu pencere hareketleri getiriyor. Bu yeni özelliklerle Galaxy Tab S6 Lite (2020) , bir bilgisayar deneyimine oldukça benzeyen bir çoklu görev işlevine sahip olacak.

Güncelleme ayrıca uygulamalar için daha iyi animasyonlar, Ayarlar'daki yeni "Bağlı Cihazlar" bölümü, iyileştirilmiş kilit ekranı özelleştirmesi ve genel olarak optimize edilmiş sistem performansı gibi başka yeni özellikler de getiriyor. Hala dünya çapında birkaç pazara geliyor olsa da, Samsung'un yakında One UI 5.0 sevkiyatını daha fazla pazara genişletmesi bekleniyor. Akıllı telefon ayarlarınızda 'Yazılım Güncelleme' seçeneğine erişerek güncellemenin Tab S6 Lite cihazınızda mevcut olup olmadığını manuel olarak kontrol edebilirsiniz.

samsung-galaxy-tab-s6-lite.jpg

Android güvenlik düzeltme ekini alan Galaxy akıllı telefonlar

2020 tablet için Android 13'e ek olarak Samsung ayrıca Galaxy Z Fold 4, Z Flip 4, Galaxy A72, Galaxy M42 5G ve Galaxy A02 akıllı telefonlar için yeni Ocak Android güvenlik yamasını da göndermeye başladı. Bu güncelleme, cihazlara herhangi bir performans iyileştirmesi veya yeni özellik getirmiyor ancak Google'ın sisteminde bulduğu bir takım güvenlik açıklarını düzeltiyor.