Samsung Galaxy S23 Ultra 200MP Kamerasıyla Çekilen Fotoğraf Paylaştı!

Samsung'un Galaxy S23 serisi hızla yaklaşıyor ve daha fazla bilgi sızıyor. Galaxy S23 Ultra ile çekilen görüntü şimdiden gün yüzüne çıktı. Serinin 1 Şubat'ta tanıtılacak amiral gemisi modeli Galaxy S23 Ultra hakkında yeni detaylar gelmeye devam ediyor. Ağırlıklı olarak kamera tarafıyla dikkat çeken yeni amiral gemisi, fotoğrafik bir örnek teşkil etti.

Samsung Galaxy S23 Ultra 200MP Kamerasıyla Çekilen Fotoğraf Paylaştı!

Galaxy S23 Ultra, Samsung'tan yeni bir 200 MP ISOCELL HP2 sensörüne sahip olacak. Bu sensörün görüntü kalitesinde ve düşük ışık performansında önemli bir artış sağlaması bekleniyor. Güvenilir sızıntılarıyla tanınan Ice Univers, sözde Galaxy S23 Ultra'nın kamerasıyla çekilmiş bir fotoğraf örneğini keşfetti.

Galaxy S23 Ultra'nın Kamerasını İlk Kez Kullanma

Görüntünün 12x büyütme kullanılarak çekilmiş olmasına rağmen çok az detayın kaybolduğu iddia ediliyor. Görsel, Twitter'ın sıkıştırma tekniğine rağmen detayların korunduğunu açıkça gösteriyor. Ice Universe'e göre, Samsung'un yeni 200MP HP2 sensörü tarafından çekilen sahneler, HP1, HP3, HM1 ve HM3 sensörleri tarafından çekilenlerden tamamen farklı. Bu nedenle sızıntının kaynağı bir Galaxy S23 Ultra almış olabilir ancak yan yana bir fotoğraf yayınlanmadı.

Tüm bunlara ek olarak geçtiğimiz günlerde Galaxy S23 Ultra, Galaxy S23 ve Galaxy S23 Plus için özellikler ortaya çıktı. Sonuç olarak, telefonlarla ilgili bilinmeyen birkaç küçük detay olduğunu söyleyebiliriz. Samsung'un 1 Şubat'ta Unpacked 2023 etkinliğinde Galaxy S23 serisini görücüye çıkaracağını herkese hatırlatıyoruz.

indir-1.webp

Samsung'un Yeni ISOCELL HP2 Görüntü Sensörü Tanıtıldı

Samsung, en yeni yarı iletken (çip) teknolojisi alanında öne çıkan yeni 200 megapiksel (MP) görüntü sensörü ISOCELL HP2'yi tanıttı. Firmadan yapılan açıklamaya göre Samsung'un yeni görüntü sensörü ISOCELL HP2, 200 milyon piksellik bir görüntüyü 1/1,3 inç optik formatta 0,6 mikron çözünürlükle birleştiriyor. Bu boyutta bir sensör, genellikle mobil iletişim sektöründeki akıllı telefonların 108MP birincil kameralarında bulunur. Kullanıcılar artık akıllı telefon kamera alanı küçülse bile çok daha yüksek çözünürlüklü fotoğraflar elde edebiliyor.

Samsung, gelişmiş piksel gruplama teknolojisi Tetra2pixel sayesinde, HP2 kameranın işlevselliğini de artırıyor. Farklı boyuttaki pikseller, farklı ışık koşullarına uyum sağlayacak şekilde uyarılıyor. Sensör, ortamda az ışık varsa pikselleri 4’lü ya da 16’lı gruplayarak 1.2 mikrometre 50MP veya 2.4 mikrometre 12.5MP görüntü sensörüne dönüştürüyor. Yeni ISOCELL HP2 sensör, 8K videolarda, 1.2 mikrometre 50MP moduna geçerek kadraj kaybını en aza indiriyor ve her sahneyi daha geniş bir açıdan görüntüleyebiliyor.