Samsung Galaxy S23 Hakkında Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı! 200 MP’lik Ultra Gelişmiş Kamera!

Samsung Galaxy S23 Hakkında Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı! 200 MP’lik Ultra Gelişmiş Kamera!

200 MP kamera sensörü etkileyici bir donanım olarak karşımıza çıkıyor. Samsung, 2023 amiral gemisi modeli Galaxy S23'ün 1 Şubat'ta görücüye çıkacağını duyurarak dikkat çekici bir karara imza attı. Şirketin üst seviye telefonlarda kullanılacağını iddia ettiği yeni kamera sensörü ISOCELL HP2 resmi olarak görücüye çıktı. 200 MP çözünürlüğe sahip sensör, inanılmaz teknik özellikler sunuyor. Samsung ISOCELL HP2'nin sensör boyutu 1/1,3 inç idi. Samsung'un yeni sensörü, önceki yıllarda piyasaya sürdüğü 108 MP sensörlerin 1/22 inç büyüklüğünden de görüldüğü üzere daha küçük bir yapıya sahip. Fakat buna aldanmayın. Samsung, oluşturduğu sensörün küçük boyutuna rağmen beklenenden daha iyi çalışacağını iddia ediyor.

Her Zamankinden Çok Daha Hızlı Otomatik Odaklama Yapacak

Samsung, Samsung ISOCELL HP2'nin bugüne kadarki en iyi ve en hızlı fotoğraf sensörlerinden biri olacağını iddia ediyor. Özellikle, otomatik odaklama işlevi geçmişe göre çok daha hızlı çalışacak. Samsung, ISOCELL HP2'deki 200 milyon pikselin, "Süper QPD" olarak bilinen ve düşük ışıkta bile hızlı bir şekilde odaklanmasını sağlayan bir özellik sayesinde odaklanabileceğini iddia ediyor.

TetraPixel Teknolojisi Ortam Işığına Dayalı Çözünürlük Sağlayacak

TetraPixel, Samsung ISOCELL HP2'nin dikkat çekici özelliklerinden biridir. Geçmişten aşina olduğumuz teknoloji, sensör piksellerinin gruplar halinde düzenlenmesini ve mevcut ışığa göre mümkün olan en iyi görüntünün gösterilmesini sağlar. Samsung'a göre ISOCELL HP2, 200 MP'ye ek olarak TetraPixel ile 50 MP ve 12,5 MP çözünürlük sunabiliyor.

Soluk Fotoğraf Sorunu Geçmişte Kaldı

Samsung ISOCELL HP2, D-VTG olarak isimlendirilen bir teknolojiye de sahip. Bu teknoloji, ortam ışığının çok yüksek olması durumunda meydana gelen "soluk fotoğraf" sorununu çözecek gibi görünüyor. Samsung'a göre D-VTG ile piksel kapasitesi yüzde 33 civarında artırıldı. Bu da parlak ortamdaki aşırı pozlama durumunu azaltacak ve solukluğu olmayan, daha canlı görüntüler sunacak. Samsung'un açıklamasına göre ISOCELL HP2, an itibarıyla seri üretime geçmiş durumda. Bu önemli bir bilgi zira Samsung Galaxy S23 Ultra, muhtemelen bu kamera sensörünü kullanacak. Telefonun piyasaya sürülmesi ile kamerasının neler sunacağını hep birlikte göreceğiz.

Önceki ve Sonraki Haberler