PlayStation 5 Cephesinden Yeni Haber! DualSense Edge Kontrolcüsü Satışa Sunuldu!

Ülkemizde PlayStation 5 için DualSense Edge denetleyicisi mevcuttur. Daha modern işlevlere sahiptir.

PlayStation 5 Cephesinden Yeni Haber! DualSense Edge Kontrolcüsü Satışa Sunuldu!

Overgame web sitesi artık ön siparişleri kabul ediyor. Yeni neslin en dikkat çeken parçalarından biri de geçen yaz sonunda tanıtılan DualSense Edge PlayStation 5 kumandası oldu. Uluslararası piyasadan sonra ülkemizde de satışlar başlıyor.

DualSense Edge'in Fiyatı ve Özellikleri

DualSense Edge denetleyicisindeki arka tuşlar insanların dikkatini çekiyor. Oyuncuya ek kontrol sağlayan yeni tasarıma ek olarak analog tuşlar da değiştirilebilir. Oyuncular tarafından farklı anahtar profiller kaydedilebilir. Denetleyici, orijinal modeldeki dokunsal geri bildirimi ve hareketli tetik tuşlarını korur ve ayrıca taşınabilir ölü bölgeler gibi kapsamlı özelleştirme seçenekleri sunar. Overgameweb üzerinden ön siparişleri 6599TL'den başlayan kontrolcü, önümüzdeki hafta teslim edilecek.

kapak-172432.webp

PlayStation 5 Dik Kullanıldığında Gerçekten Kırılır Mı?

Uzun yıllardır konsol konumlandırma seçenekleri video oyun üreticileri tarafından sağlanmaktadır. PS2, Wii, Xbox 360, Wii U ve daha fazla video oyunu yatay veya dikey olarak kurulabilir ve bazılarında stand bulunur. Bu eğilim, yatay veya dikey olarak kurulabilen PS5 ile de devam ediyor. Ancak inatçı şehir efsaneleri, PS5'i dik tutmanın oyun konsoluna zarar vereceğini iddia ediyor. Peki bu nereden çıktı?

Bu söylenti, bundan 1 hafta kadar önce Wololo.net isimli bir oyun sitesinde PS5'teki bir donanım hatasından dolayı konsolun "sıvı metal termal macununun" konsol dik konumda olduğunda makinenin diğer bileşenlerine sızmasına neden olabileceğini bildirmesiyle başladı. Wololo'nun aktardığına göre birkaç farklı tamir teknisyeni, müşteriler cihazlarını tamir için getirdiklerinde sorunun ortaya çıktığını bildirmiş. Site, bu durumun henüz kutusundan çıkarılmamış konsolları bile etkilediğini iddia ediyor. Haber, diğer birçok oyun kuruluşunun da haberi yayınlamasıyla büyük yankı uyandırdı. Eğer sorun gerçek olsaydı, bu tabii ki kötü bir haber olurdu: Sony'nin reklamlarında konsol genellikle dik konumda gösteriliyor ve bu da muhtemelen birçok alıcının konsolu bu şekilde konumlandırmasına neden oluyor. Konsolun kutusunda dik durduğunu düşünürsek, bu durum Sony'yi ürünleri geri çağırmaya kadar götürebilecek türden bir sorun olabilirdi.