Oppo A78 5G Sonunda Piyasaya Sürüldü! Cihaz Özellikleriyle Dikkat Çekiyor!

Oppo A78 5G Sonunda Piyasaya Sürüldü! Cihaz Özellikleriyle Dikkat Çekiyor!

Rekabetin kıyasıya yaşandığı akıllı telefon pazarında hatırı sayılır bir atılım gerçekleştiren Oppo, 2022 yılında oldukça verimli bir yıl geçirdi. İşletme, başarısını büyütmek adına orta segmentin bir üyesi olan Oppo A78 5G modelini görücüye çıkardı.

Oppo A78 5G, Mediatek Dimensity 700 İşlemciye Sahip

A77'nin Ekim ayında piyasaya sürülmesiyle Oppo olumlu eleştiriler aldı. Oppo A78 5G modeli ile işletme, orta pazarda önemli oyunculara teklif sunarak konumunu güçlendirmeye devam ediyor. Modelin işlemci koltuğunda fiyat performans oranı iyi olan bir ürün olan Mediatek Dimensity 700 yer alıyor. Yeni Oppo modelinin ön yüzünde HD+ kalitesine sahip 6.56 inç IPS LCD ekran yer alacak. Şirket, sektördeki orta sınıf rekabetten sıyrılmak için 90 Hz yenileme hızını sağlayacak. Ön panelin ortasında 8 megapiksel özçekim kamerasını barındıran su damlası çentik yer alıyor. İki kamera arka panelde çift halka şeklinde alt alta konumlandırılmış. 50 megapiksel ana kameraya 2 megapiksel derinlik sensörü dahildir. Firmadan gelen modelde depolama ve RAM seçenekleri bulunmuyor. 8 GB RAM ve 128 GB depolama ile Oppo modeli sahne alacak. Oppo A78 5G modelinin çıkış yapacağı 5000 mAh batarya, amiral gemisi telefonların tipik özelliği. Bu bataryayı çalıştırmak için 33W kullanılacaktır. Android 13 tabanlı ColorOS 13 ile gönderilecek olan cihazın maliyeti bilinmiyor. Cihaz, 14 Ocak'ta ilk olarak Hindistan'da satışa çıkacak.

Oppo Kendine Ait Bir Mobil İşlemci Üzerinde Çalışıyor

Alınan göre TSMC'ye yakın kişilerden biri, Oppo'nun bir akıllı telefon uygulama işlemcisi oluşturduğunu ve çipin ilk test aşamasının bitmek üzere olduğunu iddia etti. Yeni işlemcinin teknik özellikleri bilinmemekle birlikte TSMC'nin harici 5G modem ve 4nm FinFet üretim teknolojisi ile 2023'ün üçüncü çeyreğinde seri üretime geçeceği söyleniyor. Apple, Huawei, Google ve Samsung artık yalnızca akıllı telefonlar için benzersiz işlemci tasarımları yaratıyor. Oppo, bu sektördeki rakiplerinin liderliğini takiben gelecekte Qualcomm ve MediaTek CPU'ları bırakabilir.

Önceki ve Sonraki Haberler