Kamerasıyla İddialı Bir Şekilde Gelen Oppo Find X6 Tasarımı Sonunda Sızdırıldı!

Kamerasıyla İddialı Bir Şekilde Gelen Oppo Find X6 Tasarımı Sonunda Sızdırıldı!

Akıllı telefon sektöründe büyüyen bir şirket olan Oppo, Find X6 serisi için hazırlıklarını tamamlıyor. Serinin tasarımı bir hayli gelişti. Akıllı telefon pazarındaki yoğun rekabete rağmen harika bir yıl geçiren Oppo, ilerlemek için çalışmalarına devam ediyor. İşletme, Find serisinde büyük başarı gördükten sonra amiral gemisi Oppo Find X6'nın piyasaya sürülmesi için geri sayıma başladı.

Oppo Find X6'daki Ekran Kavisli Olacak

Oppo, Find X serisi ile her yılın ilk çeyreğinde piyasaya sürülecek olan Find X6 Pro için de iddialı planlar yapıyor. Güçlü bir kamera ile donatıldığında modelin nasıl görüneceği belli oldu. Cihazla ilgili bazı detaylar Webio sitesinde yayınlanan fotoğraflarda ortaya çıkıyor. Oppo serisi, sızan resimlere göre kavisli bir ekranla sahneye çıkacak. Selfie kamerası, ortasında bir delik şeklinde tasarlanmış. Cihazın arka tarafında da oldukça büyük bir dikdörtgen kamera adası bulunuyor. Kamera adasına yerleştirilecek sensörler önceden biliniyordu. Toplanan veriler, üç kameranın da 50 megapiksel çözünürlüğe sahip olacağını gösteriyor. Oppo Find X6 Pro, birincil kamerası olarak 1 inçlik 50 megapiksel Sony IMX989 sensörü kullanacak. Xiaomi 12S Ultra'da da bu sensör vardı. Kamera 7P lens, f/1.8 diyafram açıklığı ve OIS'ye sahip olacak. Materyal ayrıca odak uzaklığının 23 mm karşılaştırılabilir olacağı gerçeğini de içerir. Arka paneldeki diğer iki 50 megapiksel Sony IMX766 veya Sony IMX890 sensörü, kaynağa göre bu modellerden birini içerecek. Öte yandan cihazın ön panelinde 32 megapiksel selfie kamerası yer alacak.

Oppo Yeni Yonga Setinde Fazlasıyla Israrcı

Yakın zamanda küresel politikayı etkileyen bir sorun oldu. Çip sorunları Bu sorunun bir sonucu olarak hem ham madde hem de üretim tarafları artık büyük sorunlarla karşı karşıya. Çip kıtlığının ortaya çıkması teknolojide markaları olumsuz etkiliyor. Bilindiği gibi akıllı telefon pazarı için kendi yonga setini yaratan çok fazla marka yok. Bu teknolojinin sahibi Samsung, Apple ve Huawei'dir. Qualcomm ve MediaTek gibi titanların kapılarına piyasadaki diğer markalar yaklaşıyor. Kendi çipini üretmeyen firmalar, mevcut çip kıtlığı nedeniyle son derece zor durumda. Bazı üreticiler, bu sorunlar nedeniyle Ar-Ge ile ilgili önemli kararlar almak zorunda kaldı.