iPhone vs. Android: Hangisi Daha İyi?

En iyi akıllı telefonu ararken iPhone ve Android arasındaki ilk karar en zor olanı olabilir. iPhone ve Android arasındaki rekabet çağlardan biridir.

iPhone vs. Android: Hangisi Daha İyi?

Her ne kadar iPhone'lar ve Android telefonlar önemli ölçüde farklı olsalar da, her ikisi de birçok fantastik ve benzersiz özelliğe sahiptir. Hangi özelliklerin ve teknik özelliklerin sizin için en önemli olduğunu bilmek, iPhone ve Android akıllı telefonlar arasında rasyonel bir karar vermek için gereklidir. Bu nedenle, hangisine ihtiyacınız olduğunu görebilmeniz için önce her iki telefonun özelliklerini gözden geçirmeliyiz.

iOS'un Benzersiz Özellikleri

iMessage

Muhtemelen en yaygın kullanılan iOS uygulaması olan iMessage, SMS mesajlarını yönetir ve Apple destekli sohbet (tüm kullanıcılar iMessage kullandığında). Bunun birincil kullanımı mesajlaşmadır, ancak para göndermek ve almak için de kullanabilirsiniz.

AirDrop

AirDrop, kullanıcıların iPhone'larındaki belgeleri, görüntüleri, videoları ve bağlantıları Bluetooth aracılığıyla diğer Apple aygıtlarına aktarmalarını sağlar.

WiFi Parolalarını Paylaşın

İki iOS aygıtı arasında WiFi şifrelerini paylaşmak çok kolay. Cihazlarınızı birbirine sıkıştırdığınızda şifrelerinizi paylaşmak isterseniz bir açılır bildirim sizden izin isteyecektir.

Uygulama Boşaltma

iOS kullanılmayan uygulamaları algılar ve bunları aygıttan kaldırır. Uygulamaları tekrar kullanmak istediğinizde, veriler bozulmadan yeniden yükleyebilirsiniz.

Basit Aygıt Kurulumu

iOS, önceki bir iPhone'dan en yeni iPhone'a yükseltme yapmayı kolaylaştırır. Yeni bir iPhone'u yapılandırırken uygulamalar, dosyalar, parolalar ve tüm ayarlar Apple Kimliğinizde zaten saklanıyor.

Android'in Benzersiz Özellikleri

Ana Ekranı Özelleştirme

Widget ekleyerek ve birkaç değişiklik yaparak Ana ekranın tasarımı oldukça esnektir Android Telefonlardaki seçenekler. Ayrıca, ekranın kontrolünü ele geçiren diğer uygulamaları da destekler.

Dosya Yöneticisi

Android, kullanıcıların dosya yönetim sistemine erişimini sağlar ve bir dosya yöneticisi seçer. Bir Android telefon bir PC'ye bağlandığında, cihazın dosya sistemi başka bir sürücü olarak gösterilir ve Android telefon ile PC arasında sürükle ve bırak dosya aktarımlarına olanak tanır. Başka bir deyişle, onu bir başparmak sürücü olarak kullanabilirsiniz.

Daha Fazla Depolama Alanı Alma Seçeneği

Birçok Android telefon bu özelliğe sahiptir. Telefondaki depolama alanı yalnızca 64 GB olabilir, ancak depolama alanını yükseltmek için bir SD kart veya mini çip ayarlamanıza izin verilir.

Çok Sayıda Kişiye İzin Verin

Sadece tek bir kullanıcıya izin veren iPhone'un aksine, Android artık birçok kullanıcı hesabını ve bir misafir hesabını destekliyor. Bu, bir telefonu bir çocukla veya hızlı bir şekilde ihtiyaç duyabilecek bir arkadaşla paylaşırken son derece faydalıdır.