iPhone 15 Pro Cihazıyla Resmen Bir Devir Sona Erecek!

iPhone 15 Pro Cihazıyla Resmen Bir Devir Sona Erecek!

iPhone 15 Pro ile ilgili bazı detaylar ortaya çıkmaya başladı. Tasarım bilgisi de bunlardan biridir. iPhone 15 Pro'da ses ve güç düğmeleri tıklanmıyor olacak. Apple analisti Ming-Chi Kuo'ya göre iPhone 15 Pro sürümleri, fiziksel ses ve güç düğmelerini yeni katı hal düğmeleri lehine bırakacak. Kuo'ya göre, iPhone müşterileri bu değişikliğe "iyi yanıt verirse", Apple muhtemelen daha sonra diğer üst düzey cihazlarda da uygulayacak. Güncelleme ilk olarak Ekim ayında, katı hal düğmelerinin tıklamalı ses ve güç düğmelerinin yerini alacağını açıklayan Kuo tarafından duyurulmuştu. Kuo, Çarşamba günü bir dizi yeni tweet ile tedarik zinciri hakkında daha fazla bilgi sağlayarak iddiasını güçlendiriyor:

Katı Hal Düğmeleri iPhone 15 Pro'da Kullanıma Sunulacak

En güncel anketime göre, üst düzey iPhone 15 modellerinde katı hal düğmeleri ve fiziksel düğmelerin güç geri bildirimini taklit etmek için ekstra Taptic Engine'ler bulunacak. Apple, fiziksel düğmeleri ortadan kaldırmaya ve 2H23 üst düzey iPhone 15 modellerinde katı hal düğmeleri uygulamaya geldiğinde, Cirrus Logic açık ara galip geldi. Cirrus Logic, Taptic Engine'in katı hal düğmeleri için özel denetleyici IC sağlayıcısı olarak bu yeni tasarımdan çok şey kazanacak. İnsanlar kabul ederse, bu yenilikçi tasarımın sonunda diğer üst düzey ürün serilerinde uygulanabileceğine inanılıyor.

Fiziksel Güç Düğmeleri Olmayacak

iPhone 15 Pro modellerinde bulunan ses ve güç düğmeleri bu ayardan sonra fiziksel olmayacak. Bunun yerine katı hal yüzeyler olacaklar ve basıldığında Apple, Taptic Engine'i kullanarak gerçek bir düğmenin "tıklamasını" taklit edecek. Bu size tanıdık geliyorsa, bunun nedeni, Apple’ın iPhone 7’den başlayarak fiziksel Ana Ekran düğmesiyle aynı şeyi yapmasıdır. Bu cihaz ve ardından Ana Sayfa düğmesi olan iPhone’lar, gerçekten hareket eden fiziksel bir düğme yerine katı hal tasarımı kullandı. Şirket ayrıca son MacBook’larda izleme dörtgeni ile katı hal tasarımı kullanıyor. Kuo bugün, kullanıcılar bu yeni tasarıma “iyi yanıt verirse”, Apple’ın gelecekte diğer “yüksek kaliteli” cihazlarda değişiklik yapmasının muhtemel olduğunu söylüyor. Muhtemelen bu, iPad Pro’ya ve belki de Apple Watch’ın gelecekteki sürümlerine atıfta bulunuyor.

Önceki ve Sonraki Haberler