iOS 16.2 Hataları Çığ Gibi Büyüyor! Kullanıcılar Artık Canından Bezmiş Durumda!

iOS 16.2 Hataları Çığ Gibi Büyüyor!  Kullanıcılar Artık Canından Bezmiş Durumda!

Pek çok geliştirme içeren bu sürümde hatalar da vardı. Birçok iPhone kullanıcısı, iOS 16.2 güncellemesinin sorunlarını sosyal medya sitesi Reddit'te paylaştı. O halde iOS 16.2 hangi hataları sunuyor? Gelin haberin detaylarını birlikte inceleyelim.

Birçok Uygulamanın iOS 16.2 Sürümünde Kritik Bir Sorunu Ortaya Çıkıyor

iPhone kullanıcılarından gelen Reddit gönderileri, iOS 16.2 güncellemesinin çok sayıda hataya yol açtığını iddia ediyor. Bu sorunlardan ilki, güncellenen tüm cihazların şarjlarının çok kısa sürede bitmesiydi. Birçok Apple kullanıcısı, sosyal medyada iPhone şarjlarının hızla bitmesinden şikayetçi oldu. Kameranın donması, iOS 16.2 yükseltmesiyle ortaya çıkan sorunlardan biridir. Kamera uygulamasını açan iPhone kullanıcıları fotoğraf çekmek istediklerinde uygulamanın özelliklerini kullanamıyorlar. iOS 16.2 güncellemesi, bu sorunlara ek olarak akıllı telefonlarda klavyenin yavaş açılması veya açılırken donması sorununu da ele alıyor. Tüm bunlara ek olarak, iOS 16.2 güncellemesi için Reddit gönderileri, Apple Music, HomeKit ve Odak Modları ile ilgili bazı benzer sorunlardan bahsediyor. iPhone 7'den sonra çıkan tüm akıllı telefonlar, iPhone 8 dahil olmak üzere iOS 16.2'ye güncellenebiliyor. Bu nedenle hataların model bazlı değil, güncelleme odaklı olduğu varsayılıyor. Ancak en son iOS 16.3 Beta 2 güncellemesi kullanıma sunuldu. Ayrıca Apple'ın iOS 16.2 lansmanından sonra iOS 16.3 güncellemesini duyurmak için biraz beklemesi bekleniyor.

WhatsApp, iOS Kullanıcıları İçin Yeni Bir İşlev Ekledi

WhatsApp, video modunu şimdi de iOS cihazlar için test ediyor. Bu özellik gelmeden önce kamera tuşuna basılı tutarak video kaydı yapılıyordu. Fakat uzun videolar çekmek için bu durum oldukça yıpratıcı oluyor. Çünkü videoyu kaydetmek ve yeniden çekim yapmaya başlamak oldukça zaman alıyor. Yeni özellik sayesinde video moduyla uzun çekimleri daha kolay yapmak mümkün olacak. Ayrıca WhatsApp, bilinmeyen numaralardan ileti geldiğinde kısa yoldan pratik bir şekilde önünü kesmek için bildirim kutucuğundan engelleme kısayolunu test etmeye başladı. Bu özellik de kısa süre içinde platformun kararlı sürümünde yer alarak kullanım deneyimini artıracak.