Instagram Yeni Özellik Getiriyor! Yeni Beğeni Reaksiyonu Test Ediliyor!

Bir sosyal medya araştırmacısı olan Alessandro Paluzzi, Instagram'ın yeni bir beğeni tepkisi denediğini iddia ediyor. İşte ayrıntılar:

Instagram Yeni Özellik Getiriyor! Yeni Beğeni Reaksiyonu Test Ediliyor!

Platformda sık sık paylaşım yapan Instagram kullanıcısı Alessandro Paluzzi, yeni bir beğeni tepkisi geliştirildiğini açıkladı. Paluzzi'nin makalesi, buluş hakkında herhangi bir teknik bilgi içermiyor, ancak nasıl göründüğünü gösteren bir video içeriyor. Instagram'daki yeni beğeni tepkisi o zaman nasıl görünecek? Gelin haberin detaylarını birlikte inceleyelim.

Instagram'daki Yeni Beğeni Tepkisi Daha Belirgin Olacak

Sosyal medya analisti Alessandro Paluzzi, Twitter akışında yaptığı bir gönderide Instagram'ın yeni bir beğeni tepkisi geliştirdiğini iddia ediyor. Paluzzi'nin yaptığı paylaşımda sosyal medya platformunun beğeni topladığı görülüyor. Halihazırda görünen beğen yanıtına çift tıkladığınızda, ortada net bir şekilde beyaz bir kalp görüntülenir. Ekranın sağ alt köşesindeki "beğen" butonuna tıkladığınızda en son güncelleme ile ise hiçbir şey olmuyor. Yeni Instagram beğeni tepkisine uygun olarak kırmızı "beğen" simgesi ekranın altından hızlı bir şekilde yukarı gelecek.

67edeqvv8e627rrtqk8bra-qnc7.jpg

Sosyal medya analisti, fikrin şu anda değerlendirildiğini iddia ediyor. Kararlı sürüme ne zaman ulaşacağı ise belirsiz. Fakat muhtemelen yakında geliyor. Sosyal medya devi ayrıca Mağaza sekmesini kaldıracağını da duyurdu. Adam Mosseri'ye göre işletmelerin ve küçük girişimcilerin sitede satış yapmalarını sağlayan sekme daha sade ve pratik bir tasarımla yeniden karşımıza çıkacak. Reelsler ve Hikayeler daha fazla nüfuz kazandıkça, Instagram'ın Mağaza uzantısı öne çıkmakta bir hayli zorlandı. Kullanıcı deneyimine dayanarak, yeni tasarımın eskisinden daha fazla kullanımla sonuçlanacağı da umulmaktadır.

Instagram Ana Sayfası Değişiyor

Dünyanın en popüler sosyal medya içerik platformlarından biri olan Instagram, yeni güncellemesiyle bazı değişikliklere imza atacak. Şirket tarafından yapılan açıklamada, geçtiğimiz yıllarda ana sayfadaki sekmelere eklenen "Mağaza" butonunun kaldırılacağı duyuruldu. Instagram CEO'su Adam Mosseri, uygulama üzerinden alışveriş yapılmaya devam edilebileceğini ancak farklı bir sekme olmayacağını açıkladı. Yeni gönderi oluşturma butonu, söz konusu navigasyon menüsüne eklenecek. Şu anda navigasyon çubuğunun tam ortasında yer alan reels ikonu ise alışveriş ikonunun yerine kaydırılacak.