Huawei Mate X3 Artık Fark Yaratacak! Uydu Bağlantı Sistemi Çok Konuşulacak!

Huawei Mate X3 Artık Fark Yaratacak! Uydu Bağlantı Sistemi Çok Konuşulacak!

Yeni nesil uydu iletişimi ile Huawei Mate X3, uydu ağı üzerinden kısa mesaj gönderip alabilecek. Şirketler, müşteriler için verilen mücadele her geçen gün yoğunlaşırken yeni teknolojileri akıllı telefonlarına entegre etmeye devam ediyor. Şirketler, telefonlarını tasarım ve kullanım açısından daha ilgi çekici hale getirmeye çalışırken bile sıklıkla yeni teknolojiden kazanç sağlıyor. Yaklaşan Huawei Mate X3, bu durumun en iyi örneklerinden biridir.

Huawei Mate X3, İki Yönlü Bir Uydu Bağlantı Sistemine Sahip

Son dönemde ortaya çıkan söylentilere göre katlanabilir ekran yapısına sahip olmasıyla dikkat çeken yeni Mate X3'ten önce Huawei P60 modeli tanıtılmayacak. Çinli üreticinin yeni amiral gemisi olacak telefonda katlanabilir ekranın yanı sıra birçok heyecan verici gelişme daha yer alacak. Yeni uydu bağlantı teknolojisi bu yeniliklerden en dikkat çekeni olacak. Diğer işletmeler, iPhone 14 sürümleriyle popüler hale gelen yeni uydu bağlantı sistemi teknolojisini giderek daha fazla benimsiyor. Ancak Apple'ın aksine, yeni sistemin iki çalışma modu vardır. Huawei Mate X3, kullanıcıların alınan bilgiler doğrultusunda doğrudan uydu ağı üzerinden kısa mesaj gönderip almalarını sağlayan yeni nesil uydu iletişimine sahip olacak. Bir güncellemeye sesli mesaj dahil etme olasılığının bile bu özellik tarafından desteklendiği söyleniyor. Şu anda Huawei Mate 50, yalnızca uydu üzerinden mesaj gönderebiliyor. Çok önemli bir unsur olarak nitelendirebileceğimiz uydu bağlantı sistemi sayesinde insanlar tehlikeli durumlardan kurtulabilmektedir. Kapsam dışında kalan kullanıcılar, acil durum iletişimlerini iletmek için uydu bağlantı teknolojisini kullanabilir.

Mate X3 Hangi Özelliklere Sahip Olacak?

Samsung Galaxy Z Fold 4’e rakip olması beklenen Mate X3’ün Snapdragon 8 Gen 2 işlemciyle geleceği söyleniyor. Kitap gibi katlanabilen ve Galaxy Z Fold 4’ü andıran bir tasarımla gelebileceği söyleniyor. Ayrıca Huawei’nin telefonda 8 inç 90 Hz OLED ve 6,45 inç 90 Hz OLED ekranlar, 8 GB RAM, 4500 mAH (55W hızlı şarj desteği) batarya gibi özelliklerin sunabileceği aktarılıyor. Kamera tarafında ise 50 MP, 16 MP, 12 MP arka kamera kulumu ve 16 MP selfie kamerasıyla karşılaşabiliriz.

Önceki ve Sonraki Haberler