Google Yeni Hamlesini Yaptı! Kendi AirTag Modelini Üretecek!

Google Yeni Hamlesini Yaptı! Kendi AirTag Modelini Üretecek!

Apple'ın AirTag icadı, elektronik aksesuarların dünyasını değiştirdi. İzleme aygıtı piyasaya sunulduğundan bu yana çalınan birçok şeyin hızla keşfedilmesini sağladı. Bugün ortaya çıkan hikaye, Google'ın da bu alanda kendi AirTag çözümünü oluşturacağını iddia ediyor. Peki bu ürünle ilgili temel gerçekler nelerdir? Gelin haberin detaylarını birlikte inceleyelim.

Google AirTag Modelinin İsmi Grogu Oldu

Twitter tanıtıcısı @Za Raczke'ye sahip bir teknoloji analistine göre Google, AirTag ile karşılaştırılabilir bir cihaz yaratıyor. Analist, bu paylaşımında ürünün kod adının Grogu olduğundan da bahsetmişti. Sektörün teknoloji devi, çalıştığı projelerin her birini benzersiz bir kod adı üzerinde sunmayı tercih ediyor. Birçok kişinin bildiği gibi Grogu, The Mandalorian'da çok sevilen bir karakterdir. Küçük Yoda olarak da bilinir. Google'ın Grogu kod adlı AirTag ürünü tam olarak açıklanmadı. Ancak ürün hakkında bilinmesi gereken ilk şeylerden biri renk çeşitliliğine sahip olmasıdır. Öte yandan cihazın bir hoparlör içermesi de muhtemel görünüyor. İlk olarak 2021'de tanıtılan AirTag, dünya çapında çok talep görmesine rağmen Türkiye'de diğer Apple ürünleri kadar beğenilmedi. AirTag sahipleri, eşyalarını genellikle seyahat ederken bagajlarında, okul gezisinde çocuklarında ve kaçmaları veya kaybolmaları durumunda evcil hayvanlarında kullanırlar.

Google Yakında ChatGPT’den Daha İyi Yapay Zeka Yapacak

OpenAI tarafından geliştirilen sohbet botu ChatGPT tüm dünyayı kasıp kavurmaya devam ediyor. Ancak buna karşılık Alphabet’e bağlı olan DeepMind’den yeni bir açıklama geldi. Çok yakın zamanda ChatGPT rakibi Sparrow’u erişime açacaklarını ve çok daha güvenli olacağını söyledi. Son 10 yıldır yapay zeka araştırmalarıyla ön plana çıkan DeepMind, rakibine karşı geride kalmış gibi görünüyor. OpenAI’ın GPT-3, Dall-E ve ChatGPT gibi modelleri piyasaya sunduğunu düşünürsek, DeepMind’ın sessiz kalması ilginç görünüyor. Konuyla ilgili verdiği röportajda DeepMind CEO’su Demis Hassabis, kullanıcılara sunulan sohbet botlarının “yanlış veya uydurulmuş bilgiler” verebildiğini iddia etti. Buna karşılık Sparrow’un yakında betaya açılacağını söyledi.

Önceki ve Sonraki Haberler