Google Stadia’dan Haber Var! Bluetooth Desteği Alacak!

Google Stadia’dan Haber Var! Bluetooth Desteği Alacak!

Google Stadia, 4 yılın ardından kullanıcılarını uğurlayacak. Google, hizmet sona ermeden yalnızca beş gün önce Stadia denetleyicisine Bluetooth bağlantısı ekleyeceğini açıkladı. Dört yıl ve önemli bir yatırımın ardından Google Stadia, kullanıcılarına veda etmeye hazırlanıyor. Bellek hizmet veriyorsa, bulut tabanlı oyun hizmeti, satın alma gerektirmeden oyunlara bir ücret karşılığında erişim sağladı. Ancak kısıtlamalar ve küçük bir oyun kütüphanesi nedeniyle pazarda beklenen başarıyı yakalayamadı. Google şimdi Stadia ile ilgili bazı heyecan verici yeni gelişmeleri açıkladı.

Bluetooth Bağlantısı Eklendi

Google, Stadia kontrol cihazının Bluetooth üzerinden bağlanmasını sağlayacak bir uygulamayı kullanıma sunacağını duyurdu. Bilmeyenler için bu kumanda, Bluetooth çipini devre dışı bırakan ve doğrudan Stadia hizmetine bağlanan bir cihaz olarak tanıtıldı. Kullanıcılar, önümüzdeki hafta tanıtılacak program çerçevesinde oyun kumandasını hemen hemen tüm cihazlarda kullanabilecek. Google tarafından Stadia kapatılmadan beş gün önce Worm Game adlı son bir oyun da yayınlandı. 18 Ocak'ta Google Stadia, tarihin bayat raflarından kaybolacak. Bu bağlamda Google, platform mağazası aracılığıyla edinilen tüm Stadia yazılımlarının yanı sıra Google Store aracılığıyla edinilen donanımlar için geri ödeme yapmaya başlamıştır. Çok sayıda yayıncı, Stadia kullanıcılarının oyun ilerlemelerini başka platformlara aktarmalarına da izin verir.

Google Tarafından Yeni Bir Chromecast Geliştiriliyor

Google'ın en popüler ürünlerinden biri olan Chromecast, akıllı telefonlar ve Chrome tarayıcılar kullanılarak televizyonlara medya akışı sağlamak için oluşturuldu. Ancak Chromecast ürünleri, Roku ve Fire TV gibi öğeler tarafından gölgede bırakıldı. 2020'de Chromecast'i Google TV ile kullanıma sunan işletme, modası geçmiş Chromecast konseptini terk ederek gerçek bir Android TV deneyimi sağlamanın yollarını aradı. Yeni Chromecast çok iyi karşılandığı için Google daha ucuz bir model çıkardı. Görünüşe göre işletme, 2020'de piyasaya sürdüğü premium Chromecast cihazını kısa süre içinde güncelleyecek. Önizleme döneminde yayınlanan Google Home güncellemesi, YTC adında yepyeni bir cihazdan bahsediyor. Alınan bilgilere göre, bu cihaza Google Home uygulamasında bir sonraki Chromecast with Google TV için kod adı verildi. Düşük maliyetli Chromecast'in yakın zamanda güncellendiği göz önüne alındığında, YTC tartışmasız üst düzey bir Chromecast'tir.