Evden çalışanlar aman dikkat! 2100 yılında böyle görüneceksiniz!

Pandemi sonrası ve teknoloji ile evden çalışma artık yaygın hale geldi. Ancak yapılan çalışmalar evden çalışmanın yıllar içinde nasıl bir görünüm bırakacağını gözler önüne serdi!

Evden çalışanlar aman dikkat! 2100 yılında böyle görüneceksiniz!

Koronavirüs pandemisi sonrası dünya genelinde evden çalışma yaygın bir hale getirildi. Teknolojinin de gelişmesiyle şirketler artık hibrit çalışma modeline geçti. Hatta kimi meslekler için ofise gelmek bile artık zorunlu değil.

Bir laptopa sahipseniz artık çalışma hayatınızı ofis dışında sürdürmeniz çok olası. Hem yolda geçecek olan vakit kaybı, hem şirketlerin çalışanlarına vereceği yol ücreti, hem de çalışanların kıyafet derdi olmadan evden çalışmak oldukça cazip gelse de bunun da eksileri ortaya çıktı.

DİKKAT DİKKAT! O FİLMLER GERÇEK OLUYOR!

Evden çalışmanın yaygınlaşması beraberinde bazı olumsuzlukları da getirdi. Yapılan pek çok teknolojik eleştirili filmlerde yıllar sonra insanların artık hiç bir şey yapmasına gerek kalmadan her şeyi teknolojik aletlere yaptırması obez insanlığı yaygın bir hale getirmesi konu ediniliyordu. Tıpkı Wall- E filmi gibi. Bu artık gerçek!

Yapılan araştırmalar evden çalışan insanların 2100 yılında nasıl görüneceğini gözler önüne serdi. Tüm gün yatakta laptop başında aralıksız çalışmanın ilerleyen yıllarda insanlara obez bir görünüp kazandıracağı ön görüldü.

İşte İngiltere'de yapılan bir çalışmaya göre 2100 yılında evden çalışan insanların görünümü;

fywvo9awaaaj9ks-1.jpg