Büyük Telefon Markası Yeni Menteşe Tasarımına Geçiyor

Samsung tarafından üretilen birçok model kullanıcılarının dikkatini çekmeye devam ediyor. Bununla beraber yeni üretilecek olan telefon modellerinden birisi olan Galaxy Z Fold 5, Samsung'un katlanabilir ürünlerinde yaşanan sorunları bu model ile çözebilecek. Samsung tarafından duyurulan bu telefon modelinde yeni menteşe tasarımı geliyor.

Büyük Telefon Markası Yeni Menteşe Tasarımına Geçiyor

Galaxy Z Fold 4 modelinde yapılan çalışmalar ile beraber hem yapı kalitesi, kameralar, yazılım ve pil ömrü konusunda en güzel dengeyi sunacak. 2022 yılında piyasaya sürmesi planlanan bu telefon modellerinde en iyi katlanabilir akıllı telefonlardan birisi oldu.

Su Damlası Şeklinde Menteşe

Koreli haber kanalı Naver firması tarafından yapılan duyuruya göre Samsung tarafından geliştirilen sistemde Galaxy Z Fold 5 sisteminde su damlası şeklinde bir menteşe kullanılacak.

Bu da Koreli firmanın daha önceki üretimi olan amiral gemi menteşe tasarımında katlanabilir telefonlarda katlanma sonrası aralarında ki boşluğun en aza ineceğini ifade ediyor. Bunun yanı sıra Galaxy Z Fold 5'te bulunan buradaki iç ekranda daha pürüzsüz ve daha az görünür bir kırışıklık oluşacak.

Galaxy Z Fold 4 hem yapı kalitesi, kameralar, yazılım ve pil ömrü ile hem de kullanım kolaylığı ile mükemmel bir denge sunmaktadır.

samsungun-katlanabilir-akilli-telefon-satislari-ikiye-katlandi-0-2t5uvdtr.jpg

2022 yılında piyasaya sürülen en iyi katlanabilir akıllı telefonlardan birisi olması beklenen bu modelde farklı uygulamalarda karşımıza çıkacak. Fakat her ne kadar pozitif yorumlar alsa da bazı kusurlarda göz ardı edilmiş değil, daha önce üretimini yaptığı farklı katlanabilir telefon modellerinde bulunan aradaki boşluğu gidermek için çalışmalarına da yöneldi. Yapılan bu çalışmalar ile beraber yeni modelde bu sorun giderilecek.

Suya Dayanıklı Tasarım

Galaxy Z Fold 5 sadece bununla kalmayacak aynı zamanda düz katlanır tasarımı ve suya dayanıklılığı ile dikkat çeken model de toza karşı dayanıklılık bulunmayacak.

Raporda Samsung'un yeni menteşe tasarımına 'dambıl' adını verdiği ve şirketin bu tasarımın patentini 2016 yılında aldığı belirtiliyor. Bu yeni dambıl menteşe sayesinde ekranın dayanıklılığının da arttığı ve kullanım ömrü boyunca daha fazla katlanma ve açılma eylemine dayanabileceği bildiriliyor.