Apple Yeni İş Birliğini Açıkladı! LG ile Yeni Proje!

Apple Yeni İş Birliğini Açıkladı! LG ile Yeni Proje!

Saygın bir uzman olan Ross Young, Apple'ın OLED'i terk etmesinden önce LG'nin mütevazı bir mikro LED ekran üretim hattı kurmaya başladığını iddia ediyor. Bunun, Apple'ın iPhone ve Apple Watch için kendi dahili ekranlarını üretmeye başlama niyeti üzerinde bir etkisi var.

LG ve Apple Watch Mikro LED'e Geçiyor

Bu hafta başlarında Bloomberg'den gelen bir raporun ardından, Young'ın çalışması bugün yayınlandı. Mark Gurman'ın bu makalesine göre Apple, Apple Watch ve iPhone gibi ürünler için kendi ekranlarını oluşturmaya başlayacak ve Samsung ve LG gibi tedarikçilere olan bağımlılığını ortadan kaldıracak. Bloomberg, Apple'ın toplu üretim için bu işletmelere güvenmeye devam edeceğini iddia etti.

Apple ve LG İş Birliği Yapacak

Young'ın bugünkü güncellenmiş değerlendirmesi, genellikle bu haftanın başlarındaki raporları destekliyor. Analist, Apple'ın görüntüleme teknolojilerine geçtiğinde "tüm süreci yapmayacağını" savunuyor. Young, Apple'ın ilk kez Apple Watch Ultra'da kullanılması beklenen mikro LED ekran konusunda LG ile yakın iş birliği yapacağını iddia ediyor. Apple Watch için mikro LED ekran arka panelleri için "küçük bir çizginin oluşturulması" görünüşe göre şimdi LG tarafından yapılıyor. Young, "Bu küçük seri muhtemelen Apple'ın mini LED'lerini oluşturacak" diyor. Mikro LED'lere sahip ilk Apple Watch'un 2025'te satışa çıkacağı ve üretimin 2024'ün ikinci yarısına kadar başlaması planlanmadığı belirtiliyor. Bu hafta, mesaj her iki raporda da hemen hemen aynı. Apple Watch ile başlayan ve sonunda iPhone ve diğer mobil cihazlara genişleyen Apple, kendi ekranlarını oluşturmaya başlayacak. İşletme şu anda yalnızca Samsung ve LG gibi üreticilerin ürettiği ekranları kullanıyor. Bunun, Apple'ın tüm ürünlerinde kullandığı Apple Silicon işlemciler konusunda TSMC ile yaptığı iş birliğine oldukça benzediği söyleniyor. Apple, çipleri kendisi yaratır, ancak bunları imal etmek ve üretmek için TSMC ile yakın iş birliği yapar. Apple aynı zamanda şirketin fabrikalarını en son üretim tekniklerini barındıracak şekilde modernleştirmesine yardımcı olmak için TSMC'ye önemli yatırımlar yapıyor.