Apple iOS 16.3’ü Tanıttı: “Kullanıcılar Memnun Kalacak”

Apple, iPhone kullanıcıları için iOS 16.3 güncelleme sürümünü yayınladı. iPhone’lara yeni özellikler geldiğinin habercisi olan bu güncelleme ile bilinen hataların büyük bir çoğunluğu da giderildi.

Apple iOS 16.3’ü Tanıttı: “Kullanıcılar Memnun Kalacak”

Amerika Birleşik Devletleri merkezli olan teknoloji devi Apple, iPhone’lar için yeni sürüm güncellemesini yayınladı. Apple, işletim sistemi güncellemesi ile birkaç yeni özelliği de kullanıcılara sunuyor.

Apple, kimlik avı saldırılarına karşı önlem geliştirdi

“Güvenlik Anahtarları” isimli yeni özelliği kullanıcıların beğenisine sunan Apple, bu özelliğin son derece kullanışlı olacağını belirtti. Bu özellik ile FIDO sertifikası sunan üçüncü taraf güvenlik sistemleriyle entegre edebilecek olan Apple, entefre edilmiş Apple hesabına giriş yapılmak istendiğinde koru katmanındaki onay prosedürünün de tamamlanması gerektiğini belirtti. Apple bunu kimlik avı saldırılarına karşı geliştirdi.

Acil SOS özelliği ile yanlışlıkla arama yapılmasının da önüne geçen Apple, sadece açma ve kapama tuşu ile ses açma tuşuna aynı anda basıp bıraktığında acil durum çağrısı yapacak.

Siyasi tarih için duvar kağıdı özelliğini de iOS 16.3 güncellemesinde sunan Apple, aynı zamanda HomePod özelliği ile de entegrasyon desteği getirdi.

Apple, yeni güncelleme ile yenilikler getirirken diğer bir yandan da Siri tarafından yanlış anlaşılan müzik istekleri, kilit ekranında duvar kağıdının siyah görünmesine neden olan sorun gibi bazı hataları da düzeltti. Güncelleme Şubat ayında kullanıcılarla buluşacak.

Önceki ve Sonraki Haberler