Apple Duyuruyu Yaptı! iOS 16.3 Çıkış Tarihi Sonunda Belli Oldu! Sunulan Yeniliklere Mutlaka Bakmalısınız!

Apple'ın iOS 16.3'te yer alacağı yeni özellikler kamuoyuna açıklandı. Siri ve CarPlay güncellemelerinin yanı sıra en son sürüm, iPhone 14 Pro modelleriyle ilgili sorunları çözecek.

Apple Duyuruyu Yaptı! iOS 16.3 Çıkış Tarihi Sonunda Belli Oldu! Sunulan Yeniliklere Mutlaka Bakmalısınız!

Geçen yılın Aralık ayında Apple, iPhone sahipleri için iOS 16.2'yi piyasaya sürdü. Ancak iPhone 14 modelleriyle ilgili birkaç sorun, Apple'ın iOS 16.3 üzerindeki çalışmalarını hızlandıracak gibi görünüyor. Önümüzdeki hafta erişime açılacak olan iOS 16.3 güncellemesi bu konuda ne gibi değişiklikler yapacak? Gözden geçirilmiş versiyonun öne çıkan özellikleri aşağıda listelenmiştir.

iOS 16.3'te Yer Alacak Yenilikler Kamuoyuna Açıklandı

Geçtiğimiz haftalarda iPhone 14 Pro modellerinde merak uyandıran bir yatay çizgi sorunu yaşandı. Ek olarak, bazı farklı cihazlarda bazen kilit ekranı duvar kağıdının karanlık görünmesine neden olan bir sorun bulundu. Apple'ın sürüm notlarına göre iPhone müşterilerinin beklediği iki önemli düzeltme de iOS 16.3'te yer alacak. Ek olarak, fiziksel güvenlik anahtarları ve HomePod'un ikinci nesli için destek gibi yeni özellikler sunacak.

ios-163-herkese-acik-beta-cikti-yeni-ozellikler-neler-1140x760.jpg

Güncellenmiş sürüm, Siri ve CarPlay ile ilgili çeşitli sorunları da çözmektedir. Sonuç olarak Siri, müzik isteklerine daha hızlı yanıt verecektir. Ek olarak Apple, iOS 16.2'ye dahil edilecek olan yeni Ev uygulaması güncellemesini aniden durdurmaya karar verdi. iOS 16.3 beta, bu güncellemenin sistemi "daha kararlı ve verimli" hale getirecek yeni bir sürümüne sahipti. Ancak iOS 16.3'ün bir parçası olarak mı yoksa bağımsız bir güncelleme olarak mı yayınlanacağı henüz bilinmiyor.

Beş Teknoloji Şirketi Apple'a Karşı Birleşiyor

Elon Musk'ın geçtiğimiz günlerde Apple ile münakaşasının ardından Spotify CEO'su, bu olağanüstü yüksek ücretler ve Apple'ın "ikiyüzlü" eylemleri hakkındaki itirazlarını yinelerken, yaklaşık beş yıl önceki davayı da gündeme getirdi. Büyük müzik şirketi Spotify'ın AB Komisyonu personelini göreve çağırmasının ardından Deezer ve Basecamp firmaları da sessizliğe son verdi.

Apple'In alttan alta rakiplerini komisyonlarla tehdit ederek caydırmaya çalıştığını ve bu şekilde iOS platformunda baskın hale geldiğini belirten markalar, AB komisyonuna acil çağrıda bulunarak, “Komisyonun harekete geçmediği her gün Avrupa’lı tüketicilerin refahına engel olunduğunu” belirtti. AB Komisyonu yetkilileri henüz mektupla ya da Apple’a karşı hamle yapıp yapmayacaklarıyla ilgili bir açıklama yapmadı. Ancak 2023 yılının Apple için zorlu geçeceğini tahmin etmek pek de zor değil.