Arjantinli yıldız Sergio Agüero futbola geri dönüyor

Arjantinli yıldız Sergio Agüero futbola geri dönüyor

34 yaşındaki Arjantinli futbolcu Sergio Agüero, etkileyici kariyerinde Independiente, Atletico Madrid, Manchester City ve Barcelona takımlarında forma giydi. Diego Maradona'nın damadı olarak da tanınan ünlü yıldız, 2021 yılında Barcelona'da forma giyerken talihsiz bir olayla karşılaştı. Kalbindeki problem sebebiyle emekliye ayrılma kararı alan tecrübeli isim, bugün hayranlarını mutlu eden bir açıklamayla gündeme geldi.

Agüero, Barcelona de Guayaquil ile sözleşme imzaladı

Arjantinli yıldız Sergio Agüero yeniden futbola dönme kararı aldı. Ekvador takımı olan Barcelona de Guayaquil ile bir süredir görüşen tecrübeli isim, kulüple anlaşma sağladı. "Yeniden sahaya çıkmak için heyecanlanıyorum. Kendimi iyi hissediyorum. Şimdiden antrenmanlara başladım bile. Kulübüm için oynayacağım," diyen Agüero, sağlık sorunları nedeniyle kardiyologlardan yardım aldığını belirtti. Şu anda kendini gayet iyi hissettiğini ifade eden başarılı oyuncu, anlık olarak hastalığını kontrol eden bir çipe sahip olduğunu ve bu şekilde sahaya çıkabileceğini açıkladı. Agüero, Barcelona de Guayaquil ile sözleşme imzaladı

Sergio Agüero kimdir?

Sergio Agüero, futbol kariyeri boyunca birçok başarı elde etti. İlk profesyonel takımı Independiente'de oynarken, 2004 Apertura şampiyonluğunu kazandı. Daha sonra Atletico Madrid'e transfer oldu ve 2011-2012 sezonunda Primera Division'da gol kralı oldu. Manchester City'e transfer olduğu dönemde de Premier League şampiyonluklarını kazandı ve birçok kez gol krallığı yaşadı. Aynı zamanda efsane isim, Arjantin milli takımında da oynadı ve 2018 FIFA Dünya Kupası'nda yer aldı. Bu dönemde iki kez Copa America şampiyonluğu elde ederek tarihe adını altın harflerle kazıdı.