Fenerbahçe’de Arda Güler ve Enner Valencie Dikkat Çekiyor

Fenerbahçe’de Arda Güler ve Enner Valencie Dikkat Çekiyor

Ligin ilk yarısı hakkında detaylar gelmeye devam ediyor. İlk yarıda başarılı bir performans sergileyen Fenerbahçe’de bu güzel gidişatı etkileyen iki isim dikkat çekiyor. Enner Valencia gol ataklarıyla genç isim Arda Güler ise etkili oyunuyla ilk yarıda en çok konuşulan isimler arasında yer aldı. Fenerbahçe oynadığı son maçta Gaziantep Futbol Kulübü ile karşı karşıya geldi. 1-1 beraberlik sürerken yine sahneye Enner Valencia çıkarak uzatmalarda attığı golle 2-1 kazandı. Enner Valencia 4 maçlık aradan sonra tekrar 11’de başlarken attığı iki golle maçı kazandıran adam oldu.  Enner Valencia bununla beraber ligin ilk yarısında en fazla gol atan isim olarak gol krallığında da zirvede kalmaya devam etti.

Genç Oyuncu Hazırım Dedi

Fenerbahçe ve Gaziantep maçında çok konuşulan bir diğer isim ise Samet Akaydın oldu, Samet Akaydın oynadığı futbol ile taraftarların ilgisini çekerken hazır bir görüntü verdi. Fenerbahçe formasıyla ilk maçına çıkan Samet Akaydın oynadığı bölgede en etkili adamlardan birisi oldu. Samet Akaydın aynı zamanda 7 sahipsiz top kazanırken gerçekleştirmiş olduğu başarılı pas oranında Ferdi Kadıoğlu'ndan sonra sarı lacivertli takımda ikinci sırada bulundu. Attila Szalai’nin partneri olarak maça başlayan milli stoper 4 hava topunun ikisini yakalayarak gol yollarında büyük bir engel oldu. Bununla beraber genç isim Samet Akaydın’ın başarılın teknik adam Jorge Jesus tarafından sonraki maçlarda da oynatılması bekleniyor.

Mert Hakan Yandaş ilk 11’de

Jorge Jesus’un gelmesinin ardından Mert Hakan Yandaş pek forma şansı bulamamıştı, bununla beraber Gaziantep maçında Mert Hakan Yandaş’ı görenler şaşkınlık yaşadılar. Bu sezon ligde ilk kez ilk 11’de forma şansı bulan oyuncu, 68’inci dakikada ise yerini Lincoln Henrique’ye bıraktı. Diğer bir yandan Arda Güler ise oyuna sonradan girerek başarılı gidişatını devam ettirdi. Bununla beraber üçüncü bölgenin kilit isimlerinden birisi olarak ligde önemli isimler arasında yer alan genç isim başarılı performansı ile dikkat çekiyor. Genç oyuncu, kilit pasları ve oyunu yönlendirme becerisiyle Fenerbahçe teknik ekibinin beğenisini topladı.