Fenerbahçe Takım İçin Aradığı Sol Beki İtalya'dan Buldu!

Fenerbahçe ile ilgili transfer haberleri futbolseverler tarafından yakından takip ediliyor. Gelen son dakika transfer haberlerine göre sarı lacivertli takım aradığı sol beki İtalya’da buldu.

Fenerbahçe Takım İçin Aradığı Sol Beki İtalya'dan Buldu!

Ara transfer döneminin başladığı şu günlerde, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile Teknik Direktör Jorge Jesus arasında sürekli bir iletişim mevcut. Sık sık bir araya gelerek toplantı yapan ikili, Fenerbahçe takımının kadro takviyesi için yoğun bir çalışma başlattı. Şampiyonluk parolası ile çıkılan bu yolda, yapılacak transfer çalışmalarının ilk ayağını sol bek mevkisi oluşturuyor. Fenerbahçe için sol bek bölgesinde yer alacak futbolcu belli oldu.

Ara transfer döneminin başladığı günden itibaren sarı lacivertli takım transfer çalışmaları için görüşmelerini sürdürüyor. Fenerbahçe ilk transferini Adana Demirspor’da oynayan Samet Akaydın dan yana kullandı. Sarı lacivertlilerin ikinci hedefinde yer alan sol bek bölgesi için de Parma forması giyen Jayden Oosterwolde'n yana kullandı. Bu futbolcuyu renklerine katmak isteyen Fenerbahçe girişimlere başladı. Sarı lacivertliler, TFF tarafından 21 yaş altı yabancı oyunculara sunduğu 3 kişilik kontenjanı ön plana çıkarak kullanmak istiyor. Parma’da görev alan Jayden Oosterwolde isimli oyuncu birinci sırada yer alırken, 21 yaşında olan sol bek oyuncusu da sarı laciverti takıma gelmeyi arzuluyor. Transfer için engel teşkil edecek olay, Parma oyuncu için 10 milyon Euro teklif etmesi ile gerçekleşmeyebilir. Fenerbahçe ise istenen rakamın fazla olduğunu bildirdi. Bu durumda ise kiralama ön plana çıkıyor. Ortak bir noktada birleşerek transferin bitmesi isteniyor.

63b5d4a5214ed81d88c3b569.webp

Fenerbahçe'de İki Yabancı Yol Göründü

Fenerbahçe'de iki yabancı futbolcu için yol göründü. Takımda oynaması düşünülmeyen isimler Ezgjan Alioski ile Gustavo Henrique. Fenerbahçe Jorge Jesus, iki kiralık oyuncunun kulüpleri ile anlaşması halinde kendilerine yol göstereceklerini açıkladı. Takımları ile anlaşması durumunda bu iki yabancı oyuncuya yol görünmüş oldu.

Oosterwolde Gündemde

26 Nisan 2001 tarihinde Hollanda'da gözlerini dünyaya açan 21 yaşındaki oyuncu futbola Z.A.C. Zwolle altyapısında başladı. 2012 yılında ise Twente altyapısına transfer oldu. 2020 yılında ise Twente ile profesyonel sözleşme imzaladı. Twente'de geçirmiş olduğu 1,5 yılık sezon sonunda Parma’ya kiralandı. Sezon başında ise 3 milyon Euro ile 4 yıllık bir sözleşme imzalamış oldu.

Önceki ve Sonraki Haberler