Ali Koç’tan Özbek’e Meydan Okudu: İstediğiniz Zaman, İstediğiniz Kanalda!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Galatasaray başkanı Dursun Özbek’e çağrıda bulundu ve “her şeyi milyonların önünde değerlendirmek için istediğiniz kanala davet ediyorum” dedi.

Ali Koç’tan Özbek’e Meydan Okudu: İstediğiniz Zaman, İstediğiniz Kanalda!

Fenerbahçe ve Galatasaray arasında son dönemde ipler oldukça gerildi. Yaşanan tartışmalar, hakemlerin kulüpleri kayırma iddialarının ardından Fenerbahçe başkanı Ali Koç’tan önemli bir açıklama geldi. Fenerbahçe başkanı, iki kulüp yöneticileri arasında verilen sert demeçlerin ardından Galatasaray başkanına çağrıda bulundu. Özbek’i istediği kanalda, istediği kişilerin yer aldığı bir TV programında konuşmaya davet eden Ali Koç, yaşanan sorunları tartışalım dedi.

Fenerbahçe’den sert açıklama

Fenerbahçe’den yapılan resmi açıklamada, Galatasaray’ın daha önce yaptığı birkaç açıklamaya vurgu yapıldı:

  • 19 Ekim: MHK başkanı Murat Ilgaz Fenerbahçe kongre üyesi
  • 20 Ekim: Bu kurguyu yapanların başına yıkarız. GS TV’de, yapılan haksızlıkları her hafta anlatacağız
  • 23 Ekim: Bu ligi bitirmeyiz.
  • 21 Ocak: Ali Koç Kulüpler Birliği başkanı olması nedeniyle TFF ile görüşüyor.

Fenerbahçe, açıklamasında Galatasaray ve yöneticilerinin başrolde olduğu olayların bir tiyatro olduğunu ve arka planda yaşananların bilinmediği ifade edildi. TFF başta olmak üzere, kadrolu yorumcuların, iftiraların ve algı operasyonlarının sosyal medyada suni bir gündem yaratmak için kullanıldığını ifade eden kulüp, yaşananların ahlak ve mantık dışı olduğunu ifade etti. Fenerbahçe, yaşananların Türk futboluna zarar verdiğini ifade etti.

Açıklamada, nefret tohumlarının toplumda geri döndürülemez yaralara yol açtığı ifade edildi. Ali Koç imzası taşıyan açıklamada, şahsınıza açık ve mertçe bir çağrı yapıyorum denilerek, Galatasaray başkanı Özbek’e çağrı yapıldı.

Koç meydan okudu

ali-koc-aciklama.png

Açıklamanın devamında Türk futbolunun marka değeri için, Türk futbolunda kim doğruları söylüyor ya da söylemiyor ortaya çıkması için her şey milyonların önünde değerlendirilmeli ve bunun için istediğiniz zamanda, istediğiniz kanalda ve kişilerle sizle görüşmeye hazırım ifadesi yer aldı.

Ali Koç, mesnetsiz iddiaların gerçekliğinin Özbek tarafından ispatlanması gerektiğini ifade etti. Koç, sizden yer, zaman ve mecra bilgisi bekliyorum diyerek Galatasaray başkanına meydan okudu.

Ali Koç imzalı Fenerbahçe açıklamasında, Galatasaray cephesinden henüz yanıt gelmedi.