Ali Koç Meydan Okumuştu: Özbek'ten Sert Yanıt Geldi!

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, geçtiğimiz günlerde Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek’i ve yöneticilerini yaptıkları açıklamalarla ilgili kamuoyu önünde tartışma yapmaya çağırdı.

Ali Koç Meydan Okumuştu: Özbek'ten Sert Yanıt Geldi!

Sarı Lacivertli Ekipten Galatasaray Yönetimine Karşı Paylaşım GeBu çağrının üzerine Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Ali Koç’un bu çağrısını futbolu saha dışına taşıma çabası olarak gördüğünü açıkladı. Yapılan bu açıklamanın ardından sarı-lacivert takımdan sosyal medya üzerinden yanıt gecikmedi. Sarı lacivertliler, “Tarih, tekerrürden ibarettir” dedi.

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, geçtiğimiz günlerde Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek ve yöneticilerinin yaptığı açıklamalar ve takındıkları tavırlarla Türk futboluna zarar verdiklerini iddia etti. Bunun üzerine kulübün internet sitesinden bir açıklama gelmişti. Ali Koç yaptığı açıklamada, Galatasaray Spor Kulübü başkanı Dursun Özbek ve yöneticilerinin başrolde olduğu bir tiyatroyu yansıttıklarını ve kamuoyunun da geri planda olanları bilmediklerini belirtti. Başkan Ali Koç, “Şahsınıza açık, net ve mertçe bir çağrı yapıyorum” diyerek her şeyi milyonların önünde değerlendirme zamanının geldiğini ve kamuoyunu aydınlatmak adına Galatasaraylı yöneticilerin istedikleri zamanda istedikleri kanalda ve istedikleri kişilerle beraber tartışmaya çıkmak istediğini belirtti. Ali Koç açıklamasında Dursun Özbek ve Galatasaray yönetimine karşı “Unutmayın ki bize göre mesnetsiz size göre gerçek olduğunu savunduğunuz tüm bu iddialarınızı ispatlamakla mükellefsiniz” dedi.

Yapılan açıklamaların ardından sarı kırmızılı cepheden de yanıt gecikmedi. Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Ali Koç’un kamuoyu önünde tartışma talebine karşın açıklama yaptı. Ali Koç’un çağrısına yanıt olarak Galatasaray Spor Kulübünün resmi sitesinden yapılan yazılı açıklamaya Sayın Ali Koç diyerek başlayan Dursun Özbek, şahsı ve kulübü adına yazılan açıklama metnini üzülerek okuduğunu belirtti. Dursun Özbek, yapılan çağrının “Herkes için adalet” arayışlarına katkı sağlamak yerine futbolu sahanın dışına çıkarma amacının olduğunu da yaptığı açıklamada ifade etti. Özbek, Türk futbolu için mücadelelerini saha içinde sürdürme çalışmalarının devam edeceğini belirtirken, futbolu saha içinde oynayıp, adaletin önemli olduğunu ve bunu herkese hatırlatacaklarını söyledi. Sarı kırmızılı kulübün başkanı Özbek ayrıca, kendileri için ayrıcalık isteyip sistemi ona göre dizayn etmek isteyenlerin de her daim karşısında duracaklarını ve tüm çabalara inat olarak rekabeti saha içerisinde sürdüreceklerini verdiği yanıtta belirtti.

“Daha önce de şaşırmadığımız gibi yine şaşırmıyoruz…”

İki büyük kulübün karşılıklı olarak yaptığı resmi açıklamalar sonrasında sarı lacivertli takımdan yeni bir yanıt geldi. Fenerbahçe Spor Kulübü, Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek’in verdiği açıklamanın ardından sosyal medyadan paylaşım yaptı. Galatasaray Spor Kulübü’nün resmi Twitter hesabından yapılan açıklamayı alıntılayan sarı lacivertli takım, Galatasaray Spor Kulübü’nün olayı saha dışına çıkardığını, algı yaptığını ve hatta devletin güvencesi ile ülke sınırları içerisinde oynanan milli lige nereden aldıkları belli olmayan güç tehdidi savurduklarını belirtti. ‘Bitirtmeyiz’ tehdidi savuran Galatasaray başkanı ve yönetiminin milyonların önünde iddiaları konuşmak için gelmediğini ve bu çağrıya “Futbolu saha dışına taşımayın” yanıtı verdiklerini belirten Fenerbahçe Spor Kulübü, ‘Tarih tekerrürden ibarettir’ ifadelerini kullandı. Sarı lacivertli ekip, geçmişe gönderme yaparak ‘Daha önce de şaşırmadığımız gibi yine şaşırmıyoruz’ dedi.