Yazar Bekir Develi, Anne Ve Babalara Esenler’de Tavsiyelerde Bulundu

Yazar ve televizyoncu Bekir Develi Esenler’de anne ve babalara çocukları için tavsiyelerde bulundu. Esenler’de “Gönle Düşen Sohbetler” programına katılan Yazar Bekir Develi, çocukların kendileri için seçtiği ilk kahramanlarını anlatarak onların önemini vurguladı.

Yazar Bekir Develi, Anne Ve Babalara Esenler’de Tavsiyelerde Bulundu

Esenler Belediyesi ile Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından organize edilen programa konuk olarak Yazar Bekir Develi katıldı. “Gönle Düşen Sohbetler” programında Esenler’de aileler ve gençler ile bir araya gelen yazar gerek gençlere gerek se ailelere önemli tavsiyelerde bulundu. Programda söz alan Yazar Develi, çocukların ilk kahramanlarını önemsediğini ve onların ne derecede önemli olduğunun altını çizdi.

Çocuklarımıza Tanıtacağımız Kahramanlar Kendi Kahramanlarımız Olmalı Onları Tanıtmalıyız.

Çocukların yetişmesinde anne ve babanın rolü ne kadar önemli ise, çocukların kendileri için seçmiş oldukları kahramanları da o derece de önemlidir. Seçilen kahramanların önemini vurgulayan Yazar Bekir Develi, “Bir çocuk dünyaya geldiği günden itibaren kendine bir kahraman arar. Kendini o kahraman ile özdeşleştirir. Kendini o kahraman ile eşleştirir. Babalar bu gibi durumları anlar. Sürekli olarak soru soran ve soruların cevabını almak isteyen çocuklar bu konuda ilgisiz bırakılmamalıdır. Çocuklarınızı yetiştirme döneminde kahramanlarını benimsetmez iseniz, onlar kendilerine sosyal medyadan kahraman bulabilir. Kendi çocuğunuza kendiniz kahramanlık yapın. Çocuklarınız kahramanı yabancılar olmasın. Onlarda kahramanlarını yabancı ülkelerde arayınca oralarda yaşamak isterler. Doğal olarak kendi ülkesinden başka ülkeye gitmek ister” sözlerini belirtti.

bekir-develi-seminer-4-460x345.jpg

Bu Yıl Çocuklar İçin Özel İftar Programı Hazırlayacağız

Ailelerin, çocuklarının dine yaklaşmasını da vurgulayan Yazar Bekir Develi, “çocuklarımız İslam dininden uzaklaştıkça, anne babaya ve büyüklere olan saygısını kaybediyor. Bu onların suçu değil bizin ailelerin suçudur. Bizlere öğretilen İslam dinini bizler de onlara öğretmeliyiz, öğrettirmeliyiz. Bu amaçla bu yıl çocuklarımıza özel iftar programları hazırlayacağız. Ramazan ayı boyunca aileleri ile birlikte iftar sofralarında beni ve Nihat Hatipoğlu’nu dinleyecekler. Her şeyi çocuklar için yapıyoruz. Soru soran cevap arayan bir nesil istiyoruz. Bu devirde yaşananlar hiçbir devirde yaşanmadı. Suç sizin değil, bizler çocuklarımızı başkalarının elinde oyuncak olmaması için çabalıyoruz” ifadelerini dile getirerek, çocukların ve gençlerin önemini vurguladı.