Ünlü Oyuncu Melek Baykal İsyan Etti: Böyle Kepazelik Görmedim

Bir tiyatro oyunu için Denizli’ye giden Melek Baykal ve iki oyuncu arkadaşı taksilerin havaalanı içerisinde yolcu almasının yasak olmasına tepki gösterdi.

Ünlü Oyuncu Melek Baykal İsyan Etti: Böyle Kepazelik Görmedim

Ünlü tiyatrocu Melek Baykal ve iki oyuncu arkadaşı, Merkezefendi Kültür Merkezi’nde yayınlanacak ‘Ahududu’ isimli tiyatro oyunu için hava yolu ulaşımı ile Denizli’ye gitti. Çardak Havaalanı’na iniş yaptıktan sonra şehre gitmek için taksi tutmak isteyen oyuncular değişik bir durumla karşı karşıya kaldı. Ellerinde bavulları ile beraber taksi tutmak isteyen oyuncular, havaalanı içerisinde taksiye binmenin yasak olduğu gerekçesi ile 1 buçuk kilometre boyunca yürümek zorunda kaldı. 68 yaşında çıkış kapısına kadar yürüyen ve soluk soluğa kalan usta oyuncu Melek Baykal, yaşadıklarını videoya çekerek sosyal medyaya yükledi.

Paylaştığı video ile sosyal medyayı sallayan Melek Baykal’a takipçilerinden de destek mesajları gelmeye başladı. Yürümek zorunda kalan Melek Baykal yayınladığı videoda, hem terminal binalarını hem de havaalanı çıkışını gösterdi. Usta oyuncu, taksilerin bagajı aldıklarını ancak yolcuları almadıklarını bunun da uzaktaki binadan itibaren göründüğünü belirtti. Baykal, yolcuların güvenlik kapısına kadar yürütüldüğünü bunun sebebini sorduğunda da sorumlusunun Denizli Belediyesi’nin olduğunu söylediklerini belirtti.

“1 Buçuk Kilometre Yol Yürüyoruz, Resmen Kepazelik”

Yaşadığı duruma son derece öfkelenen Melek Baykal, “Denizli’ye 3 kadın indik. Taksi önden gidiyor ve bavullarımızı aldı. 1 buçuk kilometre yol yürüyoruz” ifadelerini kullandı. Daha önce hiç böyle bir şeyle karşılaşmayan Melek Baykal yaşanan olayı kepazelik olarak nitelendirdi ve daha önce dünyanın hiçbir yerinde böyle bir şey yaşamadığını söyledi.

Yaşadığı durumu ‘Böyle rezillik görmedim’ diye anlatan Melek Baykal, dünyanın hiçbir yerinde böyle bir şey yaşamadığını 1 buçuk, 2 kilometre yol yürümenin olacak iş olmadığını belirtti. Aynı zamanda Melek Baykal, engelli, yaşlı, hamile veya hasta insanların da olabileceğini dünyanın hiçbir yerinde de böyle bir durum olmadığını paylaştığı videoda ifade etti. Güvenlik görevlilerine bunun ne olduğunu sorduğunda ise, emniyet güçlerinin sorumluluğunda olmadığını ve durumla ilgilerinin bulunmadığı cevabını aldığını ifade etti.