Son dakika Selahattin Demirtaş siyaseti bıraktı!

Son Dakika HDP başkanlığını yürüten cezaevinde Selahattin Demirtaş siyaseti bıraktığını duyurdu. Selahattin Demirtaş neden bıraktı? Selahattin Demirtaş cezaevinden çıkacak mı?

Son dakika Selahattin Demirtaş siyaseti bıraktı!

Son Dakika HDP'de istifa! HDP başkanı Selahattin Demirtaş siyasetini bıraktığını duyurdu. Yaptığı açıklamayla birlikte aktif siyaseti bırakıyorum diyen Demirtaş, tam vedasının yarın gerçekleşeceğini ve ilk paragrafı sosyal medyadan duyurdu!

Selahattin Demirtaş siyaseti bıraktı!

Twitter adresinden yaptığı açıklamada "Merhabalar. Yarın Artı Gerçek'te yayımlanacak röportajımdan iki paragrafı sizlerle paylaşıyorum: "Ben kendi adıma, halkımıza layık bir politika ortaya koyamadığımız için içtenlikle özür diliyorum. Pratikteki çabalarımla bu eksiklikleri giderme sözü veriyorum. Ayrıca, bana yönelik yapıcı eleştirilere teşekkür ediyorum. Eleştirilerden yararlanmaya çalışacağım. Mücadeleyi cezaevinden her yoldaşım gibi dirençle sürdürürken, aktif politikayı bu aşamada bırakıyorum." Hepinize yoldaşça selam, sevgilerimi gönderiyor, hepinizi hasretle kucaklıyorum. Özgür günlerde görüşebilmek dileğiyle." açıklaması yapan Demirtaş siyaseti bıraktı!

Demirtaş hapisten çıkacak mı?

demirta.jpg

Selahattin Demirtaş'ın yaptığı bu açıklama sonrası hapisten çıkartılır mı merak ediliyor. Yoksa cezası daha da mı artırılır merak ediliyor.

Selahattin Demirtaş sonrası gözler Kemal Kılıçdaroğlu'na çevrildi. Aynı dakikalarda bir kaç kişiyi görevden alan Kılıçdaroğlu istifa edecek mi merak ediliyor.