Şahmaran ve Behzat Ç. Listede: Türkiye’deki En Çok izlenen Dizi ve Filmler Açıklandı!

JustWatch tarafından Türkiye’de hizmet veren dijital platformlarda 16-22 Ocak tarihleri arasında en çok izlenen dizi ve filmler açıklandı.

Şahmaran ve Behzat Ç. Listede: Türkiye’deki En Çok izlenen Dizi ve Filmler Açıklandı!

JustWatch geçtiğimiz günlerde başarılı bir araştırmaya imza attı. Araştırma Türkiye’de izleyicileri aktif olan dijital platformlarda 1 haftalık süre boyunca izledikleri dizi ve film listesini barındırıyor. Bu liste 16-22 Ocak 2023 tarihleri arasını kapsıyor.

JustWatch en popüler olan çevrimiçi dizi ve film platformlarındaki verileri derliyor. Geçen hafta ise araştırmasında odağa Türkiye’yi aldı. Bir haftalık süre boyunca ülkemizde internetten en çok izlenen dizi ve filmler açıklandı.

Elde edilen verilere göre geçtiğimiz hafta en çok izlenen dizi HBO tarafından yeni oyun uyarlaması ile yayına alınan The Last of Us oldu. Aynı araştırmaya göre geçtiğimiz hafta en çok izlenen film ise bu yıla damga vuran yapımlar arasında bulunan Her Şey Her Yerde Aynı Anda oldu.

JustWatch tarafından açıklanan veriler 16-22 Ocak 2023 tarihlerini kapsıyor. Dünyada en çok izlenen dizilerden olan The Last of Us ülkemizde de popüler olarak listede zirvede yer aldı. Bunun dışında geçtiğimiz haftalarda adını duyuran ve birçok rekora imza atan Netflix yapımı Wednesday dizisi hala listenin zirvesindeki yerini korudu. Birlikte gelin bu listelere bir göz atalım.

16-22 Ocak Arasında Türkiye’de En Fazla İzlenen Diziler

Ülkemizdeki dijital platformlarda en çok izlenen diziler JustWatch platformunun ilk odak noktası oldu. Zirvede Bizden Geriye Kalanlar olarak çevirdiğimiz The Last of Us olurken onu Tat ‘90s Show ve Wednesday takip etti.

Listede Türk dizisi olarak Şahmaran altı, Çekiç ve Gül: Bir Behzat Ç. Hikayesi dizisi ise yedinci sırada yer aldı. Final sezonu ile damga vuran The Walking Dead dizisi listeye onuncu sıradan girdi. Gelin dizi listesine bir bakalım;

 1. Bizden Geriye Kalanlar (The Last of Us)
 2. That '90s Show
 3. Wednesday
 4. Vikings: Valhalla
 5. Kaleidoscope
 6. Şahmaran
 7. Çekiç ve Gül: Bir Behzat Ç. Hikâyesi
 8. The Bear
 9. Hunters
 10. The Walking Dead

16-22 Ocak Arasında Türkiye’de En Fazla İzlenen Filmler

JustWatch tarafından yapılan araştırmanın diğer odak noktası ise geçen hafta ülkemizde en çok izlenen filmler oldu. Türkiye’de 16-22 Ocak tarihleri arasında dijital platformlarda en çok Her Şey Her Yerde Aynı Anda filmi oldu. Listede bu filmi Amerikan Sapığı ve Güneş Sonrası takip etti. Çizmeli Kedi ise listede onuncu sırada yer aldı.

İşte Türkiye’de geçen hafta en çok izlenen filmler listesi;

 1. Her Şey Her Yerde Aynı Anda
 2. Amerikan Sapığı
 3. Güneş Sonrası
 4. Bıçaklar Çekildi: Gizemli Bir Serüven
 5. Solgun Mavi Gözler
 6. Top Gun: Maverick
 7. Avatar
 8. Suikast Treni
 9. Hayır
 10. Çizmeli Kedi