Renault 270 Bin TL’ye Resmen Sıfır Kilometre Clio Veriyor! Kimse Böyle Bir Şey Yapmamıştı!

Renault 270 Bin TL’ye Resmen Sıfır Kilometre Clio Veriyor! Kimse Böyle Bir Şey Yapmamıştı!

Ülkemizdeki bazı üreticiler ÖTV vergi mevzuatından sonra 2022 yılı sonunda giriş seviyesi modellerinde indirimler sunarak dikkatleri üzerine çekmeyi başardılar. Ancak, bu indirimlerin mütevazı ölçekte olduğunu ve hızlı bir şekilde gerçekleştiğini iddia etmek yalan olmaz. Çünkü 2023 yaklaşırken alıcılar, yeni otomobiller için bariz fiyat artışlarından giderek daha fazla rahatsız oluyor.

Renault İnanılmaz Bir Hamle Yaptı

Şu anda birkaç şirket benzersiz kampanyalar yürütürken, en dikkate değer eylem, devasa otomobil şirketi Renault'dan geldi. Araba fiyatlarının aşırı yükseldiğini söyleyebiliriz. Şu anda en ucuz sıfır otomobilin maliyeti 400 bin TL'ye yakın. Türkiye'de yaklaşık 360 bin TL'ye satışa sunulan Renault modeli Joy donanım kategorisine giriyor. Bu donanım sınıfı "en boş" olarak anılsa da, durum tam olarak böyle değil. Renault, Asya pazarında çok daha düşük oranlarda boş araç satıyor. Küresel otomobil endüstrisini takip eden çoğu kişinin bildiği gibi, Renault düşük gelirli ülkelerde nispeten makul maliyetlerle çeşitli modeller satışa sunuyor. Daha önceki nesillerden olan bu modeller ince telli ve teknolojik olmayan araçlara sahiptir. Renault Clio için böyle bir model oluşturulacak. Atmosferik motorla çalışan, ince sac yapısıyla daha hafif ve radyosu bile olmayan Clio modelinin Fransa kaynaklı sızıntılara göre Renault tarafından sunulacağı bildiriliyor.

Teknoloji Olarak Güncel Olmayacak

Bu modelde günümüz teknolojisinden pek fazla iz bulunmayacak. Öyle ki modelin 4 camı da çevirmeli olarak karşımıza çıkacak. Ayrıca dikiz aynaları da manuel olarak ayarlanacak. Sadece yolcu hava yastığının yer alacağı modelin fiyatı ise hali hazırda satışta olan Renault Clio modellerine nazaran fazlasıyla uygun olacak. Sızdırılan bilgilere göre öncelikli olarak Asya pazarında satışa sunulacak olan bu otomobilin Türkiye’de de satışa çıkması planlanıyor. İlk söylentilere göre bu Renault Clio modelinin 270 bin TL – 300 bin TL arasında bir etiketi arasında satılacağı yönünde. Yalnız bu iddialar sonrasında şu ana kadar markadan resmi bir açıklama gelmiş değil. Önümüzdeki dönemlerde bir açıklama ve paylaşım geldiğinde detayları sizinle paylaşmış olacağız.