Porsche Cayenne Modeli Resmen Drag Yarışına Giriyor! Aradaki Performans Nasıl Olacak?

Porsche Cayenne Modeli Resmen Drag Yarışına Giriyor! Aradaki Performans Nasıl Olacak?

Bir drag yarışında, Porsche'den üç Cayenne SUV modeli karşı karşıya geldi. Heyecan verici görüntüler ortaya çıktı. Porsche'nin şirketin ilk SUV'u olan Cayenne'i piyasaya sürmesinden bu yana yirmi yıl geçti. Cayenne şu anda üçüncü neslinde ve bir ilk olduğu için o zamanlar otomobil üreticisi için çok önemli bir araçtı. Her zaman olduğu gibi, üçüncü nesil Cayenne Turbo S e-Hybrid şık ve güçlü. Porsche tarafından üretilen bir SUV olan Cayenne, 2002'den bu yana ne kadar yol kat etti? Bu soruya yanıt vermek için carwow YouTube kanalında ilk Cayenne ve bir kısa mesafeli araba yarışı gösteriliyor. Bu üç aracın kısa mesafeli araba yarışında nasıl ilerlediğine bakın.

Porsche Cayenne Turbo S e-hybrid MK3 ile Porsche Cayenne Turbo MK1 ve MK2'nin karşılaştırılması

2019 Porsche Cayenne 911 şık bir spor otomobildir. Bu otomobil, aynı anda büyük bir hacim ve güçlü bir motor sunar. SUV gövdesi, spor çizgiler ve Porsche ticari markasıyla buluşuyor. Uzunluk ve genişlik değişti, ancak dingil mesafesi hala önceki modelle aynı. Örneğin artık selefinden 23 mm daha geniş bir gövdeye sahip. Araba ayrıca önceki nesle göre 63 mm daha uzun. En yeni model, Porsche'den bir SUV olmasına rağmen 9 mm daha kısa. Boyutları tartışırken valiz kapasitesini hatırlamak önemlidir. Yeni Porsche Cayenne, önceki modele göre 100 litre daha büyük bir bagaja sahip. 100 litre kesinlikle daha az değil. Böylece, en yeni Porsche Cayenne'in bagajı tam olarak 770 litredir. [embed]https://www.youtube.com/watch?v=yeeHqbDTfKM[/embed]

Araçların Teknik Özellikleri

Şasi artık değişen araziye çok daha iyi tepki verebilir. Daha dinamik bir sürüş için yeni teknolojilere de yer verilmiş. Öte yandan, arka tekerleklerdeki yönlendirme mekanizması, özellikle virajlarda ve virajlarda mükemmel sürüş dengesi sağlar. MK1'den başlayarak üç arabanın istatistiklerini karşılaştıralım: Araç 2.300 kg ağırlığında ve 450 beygir gücü ve 620 Nm torka sahip 4,5 litrelik çift turbo V8 motora sahip. MK2'deki 4.8 litrelik biturbo V8 motor ise buna karşılık 570 beygir güç ve 800 Nm tork üretiyor. Şaşırtıcı bir şekilde MK2, MK1 aracından 2.200 kg daha hafiftir. Sonuncusu olan MK 3 Turbo S e-hybrid varyantı ise elektrik motoruna ve 4 litrelik biturbo V8 motora sahip. Bu motor elektrik kullanarak 680 beygir güç ve 900 Nm tork üretiyor.