Netflix ve Bumble Ortaklığı: Aynı Dizi ve Filmleri Sevenler Tanışacak...

Netflix ile dünyanın popüler flört uygulamalarından biri olan Bumble dev iş birliğini kamuoyu ile paylaştı. Ortaklık sürecinde Bumble platformuna Netflix temalı bir özellik gelecek. Bu özelliğe göre benzer film ve dizilerden hoşlanan insanlar tanışma fırsatı elde edecek.

Netflix ve Bumble Ortaklığı: Aynı Dizi ve Filmleri Sevenler Tanışacak...

Netflix 230 milyonun üzerinde abone sayısı ile dünyanın en popüler sinema ve dizi platformu olarak dikkat çekiyor. Kullanıcı deneyimini üst seviyeye çekebilmek için yeni bir çalışma başlattığını da duyurdu. Platform Türkiye’de de çok popüler olan arkadaşlık ve flört platformu Bumble ile bir iş birliği başlattı.

Ortaklık programı kapsamında farklı kullanıcılar tarafından izlenen içerikler sayesinde bağ kurabilecekler. Bumble uygulamasında Netflix temalı bir soru cevap oyunu eklenecek. Bu oyunun ismi ise Netflix Nights In olarak açıklandı.

Oyunda en popüler dizilere ait sorulara yanıt verilecek. Daha sonra kullanıcılar eşleştikleri kişilerle bu oyunu oynama fırsatı yakalayacak.

Ortaklık Şu an İçin 3 Ülkede Aktif Edilecek

Netflix Nights IN oyunu 30 Ocak 2023 Pazartesi günü aktif edilecek. 13 Mart itibari ile de sona ermesi bekleniyor. Oyunun şu an için Birleşik Krallık, Amerika ve Kanada’da bulunan Bumble kullanıcılarına aktif olacağı belirtildi. Türkiye’de henüz aktif olmayacak. Uygulamanın daha fazla ülkede olup olmayacağı ve devam edip etmeyeceği henüz netlik kazanmadı.

Soruların her pazartesi günü Stranger Things, Squid Game ve Emily in Paris gibi yapımlar başta olmak üzere Netflix içerikleri arasında en popüler olanları kapsayacak. Soruların doğru cevabı verip vermediklerini kullanıcılar sadece eşleştikleri kişi de yanıtladığında görecekler.

Bumble Araştırmasına Göre Benzer Zevke Sahip Kişiler Daha İyi Anlaşıyor

Bumble tarafından yapılan bir araştırmaya göre benzer dizi ve film zevklerine sahip kullanıcıların %78’inin daha kolay anlaştıkları saptandı. Aynı zamanda bu kişilerden %72’sinin buluşma anında dizi ve film hakkında konuştukları da ortaya çıktı. Bu oranlara bağlı olarak benzer dizi ve film zevki olan insanların buluşması için oyun üzerinden dev platformlar iş birliğine gitti. Netflix yöneticisi Magno Herran insanların doğal olarak ortak ilgi alanı bulmaya çalıştığını ve bu ortaklık ile Netflix dizileri sayesinde insanların bağlantı kurmasının mümkün olacağını aktardı.