Mehmet Akif Ersoy'un 150. Doğum Yıl Dönümünde Esenler Belediyesi Ve Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Farklı Etkinlikler İle Anma Gerçekleştirdi

Milli şairimiz ve İstiklal Marşı'nın yazarı olan Mehmet Akif Ersoy'un 150. doğum yıldönümü için farklı anma etkinlikleri yapılıyor.

Mehmet Akif Ersoy'un 150. Doğum Yıl Dönümünde Esenler Belediyesi Ve Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Farklı Etkinlikler İle Anma Gerçekleştirdi

Esenler Belediyesi ve Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan işbirliği ile ilçedeki öğretmenler öğrencileri ile birlikte Ankara'da bir ziyaret gerçekleştirdi. Bu ziyaret sırasında düzenlenen programda Mehmet Akif Ersoy'un bulunduğu yerler incelendi. Hem İstiklal Marşı'nın yazarı olan hem de bağımsızlık mücadelesinde büyük bir Sembol haline gelen Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un 150. doğum yıl dönümü ile ilgili Esenler Belediyesi tarafından bir sempozyum düzenlendi.

Doğumunun 150. Yıl Dönümünde Mehmed Akif Sempozyumu öncesinde Hacı Bayram Veli Camii ziyaret edildi ve burada sabah namazı kılındı. Daha sonra Mehmet Akif Ersoy'un Ankara'da yaşadığı ve Kurtuluş Savaşı yıllarında bulunduğu Tacettin Dergahı ziyaret edildi. Ardından öğrenciler ile Türkiye Yazarlar Birliği ziyaret edildi ve Mehmet Doğan ile söyleşi gerçekleştirildi. Daha sonrasında Kurtuluş Savaşı Müzesi ve cumhuriyet Müzesi ziyaret edildi.

Verimli Bir Ziyaret İle Mehmet Akif Ersoy Anıldı

Bu proje dahilinde koordinatörlük görevini yürüten Halil İbrahim Aygül yaptıkları ziyaret ile ilgili açıklamalarda bulundu. Başkent Ankara'yı ziyaret ederek güzel ve verimli bir ziyaret yapıldığını belirten Halil İbrahim Aygül, Milli şairimiz ve İstiklal Marşı'mızın yazarı Mehmet Akif Ersoy'un doğum yıldönümü nedeniyle ilçedeki okullarda düzenlenen oturumların ardından verimli bir ziyaret gerçekleştirdiklerini ifade etti. Mehmet Akif Ersoy'u anma etkinliklerini daha anlamlı hale getirmek için Ankara ziyaretinin yapıldığını ve Mehmet Akif Ersoy tarafından İstiklal Marşı'nın yazıldığı ve yaşadığı evi de ziyaret ettiklerini belirtti. Ayrıca bu sayede öğrencilerin bizzat görerek meseleyi daha iyi özümsemesini istediklerinin de altı çizildi.

Bu ziyarete katılan öğrenciler arasında yer alan Oruç Reis Anadolu İmam Hatip Lisesinden Enes Şahin ise “Ankara'ya ilk defa geliyorum. Tarihi genel kültürümüze katkı sağlayacak pek çok yer ziyaret ettik. Hatıra fotoğrafları çekildik. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.