Masa Her An Dağılabilir: “Tek Ortak Nokta Cumhurbaşkanı Düşmanlığı”

2023 genel seçimlerine birkaç ay kalmışken bir yandan iktidar cephesi bir yandan da 6’lı masa cephesi her geçen gün çarpıcı açıklamalar yapmaya devam ediyor.

Masa Her An Dağılabilir: “Tek Ortak Nokta Cumhurbaşkanı Düşmanlığı”

2023 genel seçimlerine birkaç ay kalmışken bir yandan iktidar cephesi bir yandan da 6’lı masa cephesi her geçen gün çarpıcı açıklamalar yapmaya devam ediyor. Seçime sayılı bir zaman kalsa da 6’lı masa, henüz adayı açıklamazken, masa hakkında ortaya atılan iddialar da sürekli olarak gündeme oturuyor. Sabah gazetesi yazarı Mehmet Barlas, altılı masanın sadece Cumhurbaşkanı Erdoğan düşmanlığı için bir arada olduğunu ve her an dağılmak üzere olduğunu iddia etti.

Sabah gazetesi yazarı Mehmet Barlas, 24 Ocak (bugün) Salı günü yazdığı yazıda, seçim tarihinin 14 Mayıs olarak belirlenmesine rağmen altılı masanın henüz adayla ilgili bir açıklama yapmamasından dolayı muhalefet liderlerinin ağzını bıçak açmıyor ifadelerini kullandı.

Altılı masadan adayla ilgili net bir açıklama gelmezken her geçen gün daha farklı iddialar da ortaya atılmakta. Bununla beraber seçime aylar kalırken gözler altılı masadan gelecek aday açıklamasında.

Mehmet Barlas, masadan herhangi bir açıklama gelmemesini “Masa her an dağılabilir” olarak yorumladı. Tarihin belli olmasıyla adayı hemen açıklayacaklarını iddia eden muhalefet adaylarının ağzının bıçak açmadığını belirten Barlas, masayı bir arada tutan tek şeyin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı oluşturulan düşmanlık olduğunu iddia etti.

Barlas yayımladığı yazısında, aday hikayesinin son başvuru tarihine kadar sürecek gibi durduğunu ve sonunda da altılı masanın herhangi bir adayda anlaşamayacaklarını belirtti. Anadolu turuna çıkan İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, belediye başkanı olduğunu unuttuğu ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na da karşı olduğunu iddia etti. Barlas, İmamoğlu’nun bir gün Umre’de diğer gün ise İYİ Parti lideri Meral Akşener’le görüntü verdiğini ifade ederken bu durumu İmamoğlu yarıştan çekilmiyor olarak nitelendirdi.

Barlas, bugün yayınlanan yazısında altılı masa liderlerinin birbirleriyle çeliştiklerini ve kendi aralarında bir karara varamadıklarını belirtirken diğer bir yandan da masanın dağılma ihtimalinin yüksek olduğunun da altını çizdi.

Kendi ekonomisine hizmet eden ve güven veren bir lidere bakıyorlar

Altılı masanın rekor maaş zamları, EYT, tarihin en kapsamlı borç affını ve 3600 ek göstergesini uzaktan izlediğini ve kendi ekonomisine güven veren ve hizmet eden bir lidere baktığını belirten Barlas, altılı masanın sadece birbirilerine çelme takmakla meşgul olduğunu da yazısında belirtti. Barlas ayrıca, EYT düzenlemesinin ve Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı borç yapılandırılmasının da milyonlarca kişiyi ilgilendirdiğini ve yakında bu affın da detaylarının açıklanacağını yazısında kaleme aldı. Altılı masa liderlerinin kendileri arasında kavgaya tutuştuğunu ifade eden Barlas, masanın dağılmasının an meselesi olduğunun görüntüsünün de verildiğini yazdı. Yazısının son kısmında ise altılı masa liderlerinin tek ortak noktasının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a olan nefretlerinin ve düşmanlıklarının olduğunu da iddia etti.