Mart 2023 Alımlar Tam Gaz Devam! Zabıta, İtfaiye Eri ve Mühendis Alımları Yapılacak

Belediye kadrolarına çok sayıda personel alım yapılacak. En az lise mezunu olan adayların başvuracağı alımlar yayımlandı.

Mart 2023 Alımlar Tam Gaz Devam! Zabıta, İtfaiye Eri ve Mühendis Alımları Yapılacak

Farklı şehirlerdeki illerde güncel personel alımlarına dair ilanlar yayımlanmaya başladı. Belediyelerin pek çok farklı pozisyonlarında çalıştırmak üzere alımlar yapılacağı bildirildi. Bu sayede Belediyede kadrolu personel olarak çalışmak isteyenler hangi belediyeler tarafından alım yapılacak olduğunu sorgulamaya başladı. Belediyeler çok sayıda zabıta, itfaiye eri, şoför, işçi alımları yapılacak olduğunu belirtirken, kamu kurumlarında çalışmak isteyenler bu habere çok fazla sevindi.

En az Lise mezunu olmak üzere Belediyelerin personel alımları yapılmaya başlanacak. Belediyelerin alım yapılacak olduğunun bildirilmesi üzerine müraacatlarla ilgili bilgiler araştırılmaya başlandı. Kalıcı bir iş arama derdi içerisinde olanları sevindiren alımların duyurusu sonrasında başvuru yapmak için sıraya girildi.

Kamu Memur Alımları, Belediyeler Ne Kadar Personel Alacak?

Kamu kurumlarında iş sahibi olmak önem arz eden konulardan biridir. Bu sebeple Belediyelerden ilan geldiği zaman hangi şehir ve kurumlarda personel alımı yapılacak olduğu sorgulanmaya başlamış oldu. Güncel kamu memur alım ilanlarına göz atıldığında şu şekildedir;

  • Niğde Dündarlı Belediyesi memur alımı
  • Türkiye Taş Kömürü Kurumu Müfettiş Yardımcısı alımı
  • Konya Büyükşehir Belediyesi zabıta memuru alımı
  • Türkiye Enerji Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu personel alımı

yapacak. Kurum departmanında çalışmak isteyenler, alım sırasında istenen koşullara uygun olması gerekmektedir. Eğer ki başvuru yapacak adaylar arasında istenen şartlara uygunsanız o zaman pek çok Belediye ve kurum bünyesinde çalışma hakkına sahip olacaksınız.

Belediyelerden Güncel Personel Alımları 2023

Belediyelerde kadrolarındaki açık personellerden kaynaklı olarak ilanlarına yer veriyor. Belediyeler tarafından güncel personel alımları yapılmaya devam edilirken, pek çok farklı şehirlerde alım gerçekleşebiliyor. Fakat Belediyelerde kadrolu personel olarak çalışma isteyen adayların bilmesi gereken bazı önemli hususlar olduğunu söylemek mümkün. Bu unsurlardan en önemlisi personel alımı yapacak olduğunu duyuran Belediyelerin ilanlarına başvuru yapmak için aynı şehirde olmanız gerekir. Farklı şehirlerden yapılacak başvuru kabul edilmemekle birlikte aynı şehirde ikamet ediyor olmaları istenir.