Keçiören’deki ‘deprem Şehitleri Hatıra Ormanı’ Fidanla Buluştu

Keçiören Belediyesi ilçedeki Yükseltepe Mahallesi'ne Kahramanmaraş depreminde yaşamını kaybeden vatandaşların anısına hatıra ormanı kurdu.

Keçiören’deki ‘deprem Şehitleri Hatıra Ormanı’ Fidanla Buluştu

Keçiören Belediyesi ilçedeki Yükseltepe Mahallesi'ne Kahramanmaraş depreminde yaşamını kaybeden vatandaşların anısına hatıra ormanı kurdu. Bu kapsamda Keçiören'deki okulların katılımıyla gerçekleştirilen "6 Şubat 2023 Deprem Şehitleri Hatıra Ormanı Fidan Dikme Töreni" ile fidanlar toprakla buluşturuldu.

Fidan dikme törenine Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, AK Parti Ankara Milletvekili Arife Polat Düzgün, AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Zafer Çoktan, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı. Başkan Altınok törende yaptığı konuşmada, deprem bölgesine imkanları ölçüsünde desteklerini gönderdiklerini söyledi. Belediye ekiplerinin orada çalışmaya devam ettiğini ifade eden Başkan Altınok, "Bir taraftan da buraya gelen depremzede kardeşlerimiz var. Misafirin ötesinde ev sahibi onlar. Kardeşliğin, insanlığın başladığı bir zamandayız. Kalbini, yüreğini, evini açan herkesten Allah razı olsun. Hayatını kaybeden kardeşlerimizi bir daha getiremeyeceğiz. Onların anısını bu hatıra ormanında yaşatacağız. "Kaderin üstünde bir kader var" diyoruz. Ancak tedbirlerimizi alacağız. Tedbir bizden takdir Allah'tan" dedi.

FOTOĞRAFLI