Hyundai Kona Detayları Açıklandı! Motor Seçenekleri Sonunda Paylaşıldı!

Tamamen güncellenen stili ve teknolojileri ile 2017 Hyundai Kona dikkatleri üzerine çekiyor. Yepyeni Kona, rekabetçi N Line modeli de dahil olmak üzere benzinli, hibrit ve elektrikli varyasyonlarla sunuluyor.

Hyundai Kona Detayları Açıklandı! Motor Seçenekleri Sonunda Paylaşıldı!

Hyundai tarafından yılın ilk yarısında satışa çıkacak olan 2019 Hyundai Kona, teknik özellikleriyle birlikte ortaya çıktı. Yakında Avrupa'da tanıtılacak olan araç, içten yanmalı benzinli motor ve tamamen elektrikli veya hibrit elektrikli aktarma organları dahil olmak üzere çeşitli aktarma organı seçenekleri içeriyor.

Yeni Hyundai Kona Hangi Özellikleri Sunuyor?

Fütüristik görünümüyle dikkat çeken yeni Hyundai Kona, markanın elektrifikasyon iddiasını en iyi şekilde yansıtırken lüks hissini geliştirerek üst sınıf bir otomobil izlenimi veriyor. Önden başlayıp bagaj kapağına kadar devam eden ön ve arka aydınlatma sistemlerinin yanı sıra köpekbalığı burnunu andıran keskin ve yuvarlak hatlara sahip. Kona EV modelinde yeni Yatay Pikselli Pürüzsüz Lambalar "Pixelated Seamless Horizon" kullanımı, görünümü daha da belirginleştiriyor.

1400x1050yeni-hyundai-kona-nin-detaylari-ve-motor-secenekleri-paylasildi.jpg

Entegre ön ve arka ışıklara sahip çamurluk kemerleri, dinamik orantılara sahip yan paneller ve A sütunundan arka spoylere uzanan ayırt edici krom şerit, yeni Hyundai Kona'nın sportif SUV karakterini somutlaştırıyor. Kona varyantı ayrıca, bir ilk olarak kabul edilen, özel olarak tasarlanmış çok kollu 19 inç jantlara sahiptir.

indir-3.webp

Çeşitli Tasarım Özellikleri Paylaşıldı

Benzinli ve hibrit araçlar için seçenekler, elektrikli modelin çeşitli tasarım özellikleri sunuluyor. Ön tampondaki radyatör ızgarası ayırt edici ve üç boyutlu bir tasarıma sahip. Ek tasarım vurgusu için siyah çamurluk yastıkları, benzinli ve hibrit modellerin de öne çıkmasını sağlıyor. Bu nedenle, benzinli versiyona kıyasla daha yüksek bir sürtünme katsayısı sağlar. Dış aktif hava kanadı ise her iki motor seçeneğinin aerodinamik performansını artırırken tamamen elektrikli bir otomobil izlenimi veriyor.

yeni-hyundai-kona-nin-detaylari-ve-motor-secenekleri-paylasildi159559-2.jpg​​​​​​​

Yeni Hyundai Kona, daha fazla yolcu konforu ve rahat yükleme için daha geniş bir iç mekan sunuyor. Kona ayrıca, önceki nesle göre 60 mm daha uzun dingil mesafesi, 77 mm daha uzun diz mesafesi ve ikinci sıradaki koltuklarda 11 mm daha yüksek baş mesafesi ile sınıfının en iyisi bir yaşam alanı sunuyor. Sınıfının en büyüğü olan ikinci sıradaki omuz mesafesi ise 1.402 mm. Kona'nın sadece 85 mm kalınlığındaki ince ve sert koltukları, ikinci sıradaki yolcular için de daha fazla yaşam alanı sağlıyor.