Haluk Levent’ten Bahçeli’ye Yanıt: Danışmanlar Yanlış Yönlendiriyor

Ahbap derneği başkanı Haluk Levent, bugün yaptığı açıklamada MHP lideri Devlet Bahçeli’nin sözlerine yanıt verdi.

Haluk Levent’ten Bahçeli’ye Yanıt: Danışmanlar Yanlış Yönlendiriyor

Kahramanmaraş’ta Elbistan ve Pazarcık ilçelerinde yaşanan, 10 şehrimizi etkileyen depremin yaraları halen sarılıyor. Öte yandan, 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki deprem sonrasında AFAD ve Ahbap tartışması da büyüyor. AKP’ye yakın bazı isimler, Ahbap derneğine 1 milyar liraya yakın bağış yapılmasını eleştirmiş ve bağışların AFAD’a yapılmasını istemişti. Konuyla ilgili bugün MHP lideri Devlet Bahçeli önemli açıklamalar yaptı. Bahçeli, Ahbap ve Babala’yı hedef göstererek, devletin yetişemediği bir yer mi var ki bu oluşumlar kanat çırpıyor değerlendirmesi yaptı. Açıklamanın ardından Ahbap başkanı Haluk Levent’in ne cevap vereceği merak ediliyordu.

Haluk Levent, Twitter hesabından konuyla ilgili bir yanıt paylaştı. Ünlü şarkıcı, derneğin partiler ve devlet kurumları ile iç içe çalıştığını ifade ederek, MHP lideri Bahçeli’ye yanıt verdi.

‘MHP milletvekilleri çadırlarımızı ziyaret etmişti’

Devlet Bahçeli bugünkü açıklamasında, partisine seslendi ve “Devletin yetişemediği ne var ki Ahbapçılar, Babalacılar kanat çırpıyor” dedi. Bahçeli buna ek olarak, bu sahterkarların Türk televizyonlarında yer almaması gerektiğini de ifade etti. Babala kurucusu Oğuzhan Koç ve Ahbap kurucusu Haluk Levent’in bu ifadelere ne yanıt vereceği ise merak ediliyordu. Haluk Levent, sosyal medya hesabından konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Haluk Levent, MHP milletvekillerinin dün Ahbap tarafından kurulan çadır kenti gezdiğini söyledi. Kendilerinin tüm kurumlarla işbirliği yaparak insanlara yardımda bulunduğunu aktaran Haluk Levent, Devlet Bahçeli’nin danışmanlarının kendisini yanlış yönlendirdiğini ifade etti. Haluk Levent, derneğin, devletin tüm kurumları ile çalıştığını ve kendisinin de bunu her zaman paylaştığını söyledi. Kurumlar ile işbirliği olmadan bu gibi yardımların yapılmasının mümkün olmadığının da altını çizdi.

Haluk Levent, paylaşımında MHP Hatay milletvekili Lütfi Kaşıkçı ile olan fotoğrafını da paylaştı. Kaşıkçı bu buluşmada saçma ve gereksiz tartışmaların bir kenara bırakılması gerektiğini söylemiş ve AFAD da bizim Ahbap da bizim demişti.

Siyasi partilerden randevu alıyoruz

Haluk Levent öte yandan siyasi partilerle yakın bir şekilde çalıştıklarını yeniden vurguladı ve ilerleyen dönemdeki faaliyetler için de partilerden randevu alındığını söyledi. Çalışmalarıyla ilgili bilgilendirme yapmak için randevu aldıklarını kaydeden Ahbap başkanı, ekibin çalışmaları ile ilgili olarak başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere tüm siyasi parti liderlerinden randevu aldıklarını ifade etti.

Kahramanmaraş depreminin ardından ilk günden bu yana bölgede olan Haluk Levent ve ekibi, önemli yardımlarda bulundu. Haluk Levent, bugün Hatay’dan Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesine giderken geçirdiği trafik kazasında hafif bir şekilde yaralandı ve hastaneye kaldırıldı. Ünlü rockçı çalışmalarına devam edeceğini ve iyi durumda olduğunu söyledi.

Önceki ve Sonraki Haberler