Gençlere Esenler Belediyesi'nden 3 milyonluk spor desteği

Gençlerin rahatlıkla spor yapması için, Esenler Belediyesi tarafından 3 milyonluk spor desteği sağlanıyor. Esenler ilçesinde bulunan 56 okul 13 amatör spor kulübü ve 31 adet Uzakdoğu spor kulübüne toplam olarak 3 milyon TL tutarında spor malzemesi desteği sağladı. Törende söz alan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, gençlerin spor yapmaları zararlı alışkanlıklardan kurtulmaları için her daim destek sağlayacağı sözünü verdi.

Gençlere Esenler Belediyesi'nden 3 milyonluk spor desteği

Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü, Esenlerde eğitim veren okullara ve amatör spor kulüplerine malzeme desteği verdi. Gençlerin spor yapmalarına imkân tanımak ve onlar zararlı alışkanlıklardan korumak için spor kulüplerine malzeme dağıttı. Esenler’de yer alan 44 spor kulübünde bulunan 4 bin 400 sporcu ile 18 bin 562 lisanslı sporcuya malzeme imkânı sağlandı.

Yakın zamanda açılışı gerçekleştirilecek Esenler Salon Sporları Merkezi’nde yapılan törende Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu gençler ile buluştu. Tesiste antrenman yapan gençleri ziyaret eden Göksu, onlarla sohbet etti. Belli bir süre antrenmanları izleyen Göksu, okçuluk dersindeki öğrencileri ziyaret ederek onlarla birlikte ok attı.

“Siz Var Olduğunuz Müddetçe Biz de varız”

Esenler Belediye Başkanı Göksu, Esenler’de yer alan amatör spor kulüplerini ziyaret ederek onlara müjdeli haberler verdi. “Esenler için Türkiye’nin en çok önemli amatör spor kulüpleri merkezini inşa ediyoruz. Esenler’de bulunan amatör spor kulüplerinin kendi ofisleri olacak, bunun yanı sıra profesyonel çalışma sahalarının da olacağı Amatör Kulüpler Merkezini yakın bir zamanda faaliyete geçireceğiz.” İfadelerini kullanarak, sporun önemini vurguladı.

Spor yapan geçlere her zaman destekleyeceklerini ifade eden Başkan Göksu sözlerine şu şekilde devam etti “gençlerin spor yapmaları için her zaman isteklerini yerine getirmeye çalışacağız. İdeal gençlerin her zaman yanındayız. Sporda ideallerini gerçekleştirmek isteyen sporcuların her zaman destekçisi olacağız. Spor yapan kişinin hayatta kendi idealini kurabilir. İddialarını ortaya atabilir. Ön plana çıkardığı hayallerini gerçekleştirme noktasında destek sağlayacağız. Herkesin farklı alanlarda yetenek ve becerileri bulunmakta, bu yetenek ve beceriler ile başarılı olma istekleri var. Siz bu noktada varsanız, bizlerde sizin arkanızda durmaya her zaman varız.” İfadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler