“Et Taşıyoruz” dedi Aracın İçinden Bakın Ne Çıktı?

İstanbul Esenler ilçesinde garip bir gün yaşandı. Esenler'de şüpheli bir şekilde park halinde bulunan kamyonun yanına giden polis ekipleri, aracın içinde bulunan üç kişiden "et taşıyoruz" yanıtını aldı.

“Et Taşıyoruz” dedi Aracın İçinden Bakın Ne Çıktı?

İstanbul Esenler ilçesinde garip bir gün yaşandı. Esenler'de şüpheli bir şekilde park halinde bulunan kamyonun yanına giden polis ekipleri, aracın içinde bulunan üç kişiden "et taşıyoruz" yanıtını aldı. Kamyonda yapılan aramalar sonucunda içerisinde 23 kaçak göçmen ile beraber "FETÖ terör örgütüne üye olmak" suçuyla yargılanan iki Fetö örgüt üyesi buldu.

Kaçak Göçmenler ve FETÖ Üyeleri Çıktı

Esenler ilçesinin Oruçreis Mahallesi'nde meydana gelen olayda saat 01.30 sıralarında denetim yapan polis ekibi park halinde bulunan bir kamyonun etrafında ki 3 kişiden şüphelenmeye başladı.

Bunun üzerine polisler aracın yanında duran kişilere ne taşıdıklarını sordu. Cengiz Han S., Selim Y. ve Süleyman T. Yaptığı açıklamalarda aracın lastiğinin patlak olduğunu içerisinde ise et taşıdıklarını belirtti.

Polis ekibi bu kişilere aracın kasasını açmasını söyledi. Aracın kasasını açtıkları zaman içinde 21'i Afganistanlı, 2'si Filistinli olmak üzere tam olarak 23 kaçak göçmen buldu. Kaçak göçmenlerin yanı sıra Hayrettin K. ve Şaban B.'nin isimli iki Fetö örgüt elemanı buldu.

63c7bec586b2475ab4e6adff.webp

Hayrettin K. ve Şaban B.'nin "FETÖ Terör Örgütüne Üye Olmak" suçlarından kayıtları olduklarını belirledi. Tutuklanan ve mağdur olduklarını belirten Fetö Terör Örgüt üyeleri yapılan denetimler ve incelemelerin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Araç Bağlandı

Araç sahipleri olan ve sürekli olarak göçmen kaçakçılığı yaptığı belirlenen Cengiz Han S., Selim Y. ve Süleyman T. et taşıdıklarını söyledikleri araçtan kaçak göçmen ve FETÖ üyeleri çıkınca tutuklanıp ceza evine gönderildi. Aracın kasasını açan polisler içinde 21'i Afganistanlı, 2'si Filistinli toplam 23 kaçak göçmen ile beraber iki örgüt üyesi buldu. Aracın nereye gideceği henüz belirlenmezken yapılan suçu aracın patlak tekeri ele verdi. Yapılan incelemelerle beraber aynı zamanda aracın içinden satışı yapılan 9 adet uyuşturucu hap ele geçirildi.

Gözaltına alınan Cengiz Han S., Selim Y., ve Süleyman T. sevk edildikleri adli makamlarca haklarında adli kontrol hükümleri uygulanırken, Hayrettin K. ve Şaban B. işlemlerinin tamamlanmasının ardından serbest bırakıldı.