Esenler'de Hız Yapan Sürücü Yayaya Çarparak Kaçtı!

Esenler'de meydana gelen kazada, hız yapan sürücü yayaya çaparak olay yerinden kaçtı. Yol kenarında yürüyen yaya çarparak kaçan sürücünün aşırı hız yaptığı bildirildi.

Esenler'de Hız Yapan Sürücü Yayaya Çarparak Kaçtı!

Hızlı şekilde araç kullanan şoför 70 yaşındaki Celal Bolagran adlı şahsa çarparak olay yerinden uzaklaştı. Ağır yaralanan yaya tedavi altına almak için hastaneye gönderildi. Olay yerine gelen polis ekipler yaya çarparak kaçan kişinin tespitini yapmak için çalışma başlattı. Kazanın yaşandığı yerde bulunan güvenlik kameralarında kaza yapan şahsın hızlıca olay yerinden uzaklaştığı görüldü.

Güvenlik kameralarında sürücünün yayaya hızlı bir şekilde çarparak yaralanmasına neden olan görüntülerden ilgili şahsın tespiti yapılmak üzere kamera kayıtları inceleniyor.

Önceki gün saat 20:00 sıralarında gerçekleşen feci kaza Esenler İlçesi’nin Tuna Mahallesi’nde meydana geldi. Sokak arasında hızlı araç kullanan sürücü, önüne çıkan kasisten dolayı yavaşlayan aracın sağından geçmek isterken o sırada yol kenarında yürüyen yaya çarparak yaralanmasına neden oldu. Kazada feci şekilde yaralanan 70 yaşındaki yaya hastaneye kaldırıldı.

3555908-df8e06d2f3b64376910257dd90cab9b3.jpg

Yaşanan kaza sonrası, aracın sürücüsü olay yerinden hızlıca uzaklaşarak kaçtı. Çevrede bulunanlar tarafından ihbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri geldi. Yaşlı adam sedyeye koyularak ambulans ile hastaneye kaldırıldı. Hastanede yapılan müdahalede yaralının vücudunda kırıkların bulunduğu ve tedavi altına alındığı bildirildi.

Kazaya şahit olan market işleteni tarafından verilen bilgiye göre, aracın aşırı hızlı olduğu ifade edildi. “araç oldukça hızlıydı, önündeki aracı sollayarak geçmek isterken yan tarafta bulunan yayayı fark etmedi. Ben o sırada o yöne doğru gidiyordum. Çarpanın sonucunda adam yere düştü. Haber verilmesi üzerine sağlık ekipleri tarafından hastaneye götürüldü. Vücudunda kırıklar mevcut” ifadelerini kullandı.

Olay yerine gelen polis ekipleri yayaya çarparak kaçan sürücünün tespiti için çalışma başlatarak civarda bulunan güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Diğer taraftan yaralanan Celal Bolatgıran için ailesi ve yakınları sürücünün tespit edilerek yakalanması için sosyal medyadan yardım çağrısı yaptı. Kaza anı ise bir işyerinin güvenlik kamerasında net olarak görüldü. Yol keşisimindeki kasiste hızını düşüren araç arkasından gelen otomobilin ticari aracın sağından geçmek isterken yayaya çarptığı görülüyor.