Esenler’de 3.Öykü Günleri Başlıyor

Esenler Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yılda öykü günleri düzenliyor. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen öykü günleri Yol Öyküleri teması ile başlayacak.

Esenler’de 3.Öykü Günleri Başlıyor

Yol temalı eseri ile hafızalara kazınan yazar Mustafa Kutlu üçüncüsü düzenlenen öykü günlerinin onur konuğu olarak programa katılacak. Esenler Belediyesi tarafından, Evliya Çelebi Kültür ve Sanat Sezonu olarak düzenlenen Esenler Öykü Günlerinin bu yıl üçüncüsü düzenlenecek. 26 Ocak tarihinde başlayan etkinlik 3 gün sürecek, 28 Ocak tarihin de ise son bulacak. Program Dr. Kadir Topbaş Kültük ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Bu yıl programın onur konuğu ise Yazar Mustafa Kutlu olacak.

Oturumlar Yol Temalı Olacak

3.cüsü düzenlenen Öykü Günleri’nin ilk oturumunda Prof. Dr. Mehmet Güneş tarafından moderatörlüğü yapılacak. Mustafa Kutlu tarafından Öykülerinde yol başlığı ile yapılacak.

Oturum,

  • Yazar Şakir Kurtulmuş tarafından Türk Edebiyatında Mübadele Öyküleri,
  • Yazar Özcan Ünlü Tren Yolu Öyküleri
  • Yazar Osman Koca Türk Öyküsünde Taşra ve Merkez İlişkisi
  • Yazar Erhan Genç Türk Öyküsünde Yol Metaforu
  • Yazar Mehmet Nuri Yardım Şehir ve Yol Öyküleri

Edebiyatseverler ile buluşması sağlanacak. Programa katılacak yazarlar ise;

Ali Ayçil, Mukadder Gemici, Abdullah Harmancı, Alpay Doğan Yıldız, Cihan Aktaş, Cemal Şakar, Yıldız Ramazanoğlu, Gülhan Tuba Çelik, Tuncay Günaydın, Naime Erkovan, Prof. Dr. Namık Açıkgöz, Handan Acar Yıldız, Fahri Tuna ve Mehmet Mazak da katılarak görüşlerine sanatseverler ile paylaşacak.

Programda Tiyatro ve Film Gösterimleri Gerçekleştirilecek

3. Esenler Öykü Günleri dolayısı ile Mustafa Kutlu tarafından senaristliği üstlenen Uzun Hikâye filminin gösterimi de yapılacak. Programda Kutlu’nun eserlerinden sahneye uyarlanmış olan Mavi Kuş adlı tiyatro oyunu sergilenecek.

Programın kapanışında ise Erol Çalı ile Tansu Can sahne alacak. Program Yol türküleri ile son bulacak.

Program her gün 11:00 da başlayacak ve 19:00 da ise son bulacaktır. Programın birinci gününde Kazım Türker Salonunda onur konuğu Mustafa Kutlu konuşma yaparak ödül takdimi yapılacak. Son gününde yazarlar tarafından öyküler dile getirilerek tiyatro oyunu ile son bulacak.