Esenler Film Günleri Sinemaseverleri Ağırlıyor

Esenler Belediyesi'nin 3. defa düzenlemiş olduğu Esenler Film Günleri sinema severleri ağırlıyor. Bu özel etkinlik sayesinde birçok sinema sever bir araya geliyor.

Esenler Film Günleri Sinemaseverleri Ağırlıyor

Mesut Uçakan Kısa Film ve Belgesel Salonu'nda sinema severler için film gösterimi Esenler Belediyesi tarafından sürdürülüyor. Bu gösterimler sırasında aynı zamanda yönetmenler ve izleyicilerin de bir araya gelmesi sağlanıyor. Böylece filmi izleyen sinema severlerin yönetmenlere soru yönetmesi ve cevap alması da sağlanıyor. Türkiye'deki 81 ilde yer alan belediyelerin bünyesinde bulunan ve hizmetlerini sürdüren ilk sinema salonu olarak bilinen Mesut Uçakan Kısa Film ve Belgesel Salonu sinema severleri ağırlamaya devam ediyor. Esenler Belediyesi'nin düzenlediği Esenler Film Günleri kapsamında birçok kişi eğlenceli vakit geçiriyor.

Esenler Belediyesi tarafından belgesel yönetmenleri ve kısa film yönetmenlerini desteklemek amacıyla uygulanan bu proje aynı zamanda yapımcıları da aynı şekilde destekliyor. Bu film günleri sırasında hem ülkemizde hem de dünya genelinde farklı festivallerde ödül alma başarısı gösteren yapımlar izleyici ile buluşturuluyor. Hem proje açısından hem de özellikleri açısından sinema severlerin beğenisini kazanan bu film günlerinde kullanılan salonda herkesten tam not almayı başarıyor. Perşembe günleri belgesel gösteriminin yapıldığı salonda pazar günleri ise film gösterimleri gerçekleştiriliyor.

mesut-ucakan-kisa-film-salonu-5.jpg

Hasan Ete İzleyiciler İle Buluştu

Meftun ve Meryem Ana belgeselleri Esenler film günleri kapsamında yayınlanan yönetmen Hasan Ete izleyiciler ile buluştu. Film ve belgesel gösterimlerinin yapıldığı salonun çok güzel olduğunu ve çok iyi tasarlandığını belirten yönetmen gerçekten özenilerek yapılan bir proje olduğunu belirtti. Ayrıca bir yönetmen için meydana getirdiği filmi izleyen kişilerin bunu iyi bir ortamda izlemesinin ne kadar önemli olduğunu da vurgulayan Hasan Ete, yönetmenleri film çekerken kendisi için çekmediğini, ne kadar fazla insana ulaştırılırsa o kadar değerli ve kıymetli olduğunu söyledi. Ayrıca Esenler Belediyesi'ne de teşekkürlerini ileten yönetmen telif hakkı ödenerek oldukça kaliteli bir salonda kısa film ve belgesellerin izletilmesinin çok önemli bir destek olduğunu belirtti.

mesut-ucakan-kisa-film-salonu-6.jpg

Belkıs Bayrak da İzleyici İle Buluştu

Mesut Uçakan Kısa Film ve Belgesel Salonu'nda “Cemile” ve “Apartman” adlı kısa filmleri gösterilen yönetmen Belkıs Bayrak ise şu ifadeleri kullandı: “Pazar gününde, her yaştan izleyicinin katılımıyla tamamen dolu bir sinema salonunda kısa filmlerimin izlenmesi ve üzerine yaptığımız sohbet benim için çok kıymetliydi.”