Deprem Felaketi Sonrası Dizi Setleri Sekteye Uğradı

Geçtiğimiz haftalarda merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.7 şiddetindeki çok büyük çaplı gerçekleşen deprem Türkiye’nin yasa bürünmesinin sebebiyet verdi.

Deprem Felaketi Sonrası Dizi Setleri Sekteye Uğradı

Geçtiğimiz haftalarda merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.7 şiddetindeki çok büyük çaplı gerçekleşen deprem Türkiye’nin yasa bürünmesinin sebebiyet verdi. Geçtiğimiz haftalarda yaşanan bu vahim olayın yaraları halen daha sarılmaya çalışılıyor. Deprem felaketinin üzerinden Bir haftadan fazla bir süre geçmesine rağmen halen daha enkaz altında bulunan vatandaşlara yönelik kurtarma çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Özellikle 6 Şubat Pazartesi günü 9 saat aralıkları ile birlikte 2 büyük depremi yaşayan Kahramanmaraş ve bununla birlikte çevresindeki 10 il çok büyük zararlar gördü. Adeta yeryüzünden silinen Güzide şehirlerimiz Türkiye’nin yasa boğulmasına sebep oldu.

Felaketinin Boyutları Geçtiğimiz Her Saat Yükseliyor

10 il genelinde yaşanan bu afet neticesi ile yaklaşık olarak 14 milyona yakın Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı felaketten etkilenmiş durumdadır. Felaketin yaşanmasının hemen ardından hızlı bir şekilde can kayıpları da artarak devam ediyor. Yaralı olan vatandaşlar için hastanelerde canla başla uğraşılırken sokakta kalmak zorunda olan kişilere de yardım ekipleri temel ihtiyaç malzemelerini ulaştırmaya çalışıyor. Böylesine acı bir durumda ise dizi ile sinema film yapımcıları yapımda kullanmak üzere bulundurulan karavan ve jeneratör gibi malzemeleri deprem bölgelerine sevkini gerçekleştirdi.

Şu anda hâlihazırda devam eden dizi setlerinde de çekimlerin yapıldığına yönelik olarak iddialar ortaya atılsa da birçok yapımcı da dizi ve film çekimlerini büyük oranda durdurmuş durumda. Televizyon dünyasındaki ekranların olmazsa olmaz dizi ve film çekimleri ise bu felaketten dolayı belirli bir şekilde araya girmiş oldu. Dizi ve film çekimleri ile ilgili de çok zorlu bir süreç kapıda bekliyor.

Deprem bölgelerine gönderilen bu malzeme ve ekipmanların tekrardan toplandırılması çok büyük bir zaman alacak ve ekran başındaki izleyicilerin de tekrardan normal hayata dönmeleri ise çok kısa bir süre içerisinde olmayacak. Böylesine Türkiye’yi kapsayan yasla birlikte elini taşın altına atan herkesin ve insanların televizyon dizilerini sıkı bir şekilde takip etmeleri de pek beklenen bir durum değildir. Öncelikli olarak yaralıların tekrardan hayata kazandırılması ve bu deprem psikolojisini bir nebzede olsun üzerinden atarak normal hayata dönüş sağlaması bekleniyor.

Önceki ve Sonraki Haberler