Cumhurbaşkanı emekli olan vatandaşlar için duyuru yaptı, Emekliye müjde verildi

Emekli maaşı alan vatandaşlar için devlet destekli ödemeler verileceği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyuruldu.

Cumhurbaşkanı emekli olan vatandaşlar için duyuru yaptı, Emekliye müjde verildi

Emekli maaşı alan vatandaşlar için kamu bankaları tarafından ödenecek olan krediler devlet destekli olarak vatandaşların hesaplarına yatmaya başlayacak. Emekli olan kişiler nakit ihtiyacı olmaları durumunda başvurularını gerçekleştirerek devlet destekli faiz oranlarından yararlanmak şartı ile birlikte Kredi ödemeleri alabilmektedirler. Emekli maaş hesabınız üzerinden başvurunuzu gerçekleştirerek nakit alabileceğiniz bu kampanyalara katılarak sizlerle dilediğiniz zaman ihtiyaç kredisi alabilir onaylanan krediyi hesabınıza yatırarak kullanabilirsiniz.

Kamu bankaları üzerinden almış olduğunuz emekli maaşı hesabı aracılığı ile birlikte ihtiyaç kredisi kullanmak istiyorsanız Ziraat Bankası VakıfBank ve Halkbank sizlere destek verecek emekli maaşınız hangi bankada ise o bankadan dilediğiniz zaman kredi ödemesi olarak 50.000 TL alabileceksiniz.

Devlet destekli faiz oranları ile birlikte emekli olan vatandaşlara verilecek olan bu ödemelerde Kredi şartlarına uygun olan tüm emeklilerin Ziraat Bankası VakıfBank ve Halkbank üzerinden almış oldukları emekli maaşları hesabı üzerinden daha önce Kredi almaları durumunda bile belirli limitlerde Kredi ödemeleri hızlı bir şekilde yapılmaktadır.

Cumhurbaşkanı tarafından da emekli olan vatandaşların mağdur edilmemesi için devlet destekli kamu bankaları üzerinden ödemeler verileceği açıklanmıştı ve bu krediler artık başvuru yapılarak alınabilmektedir.

Emekli maaşı hesabınız üzerinden alacağınız ihtiyaç kredilerinde Kredi şartlarına uygun olan tüm vatandaşların uygun faiz oranları ile birlikte alabilecekleri bu kredi ödemelerinden faydalanabilmeleri için banka müşterisi olması ve emekli maaşını hangi banka üzerinden başvuru yapmak istiyorlarsa o banka üzerinden almaları gerekmektedir. Emekli maaşınız üzerinden alacağınız kredilerde 50.000 TL kullanmanız durumunda en fazla 36 ay vadeye kadar ödeme tablosu oluşturarak Kredi alırken 100.000 TL kredi onayı alan tüm emekliler hem ihtiyaç kredisi hem de borç kapatma kredisi kullanabilmektedir.