Çekiç ve Gül: Bir Behzat Ç. Hikayesi hayranlarına kötü haber! Final kararı geldi

Çekiç ve Gül: Bir Behzat Ç. Hikayesi için sezon finali tarihi belli oldu. Sevilen polisiye dizisi yakında ekranlara veda edecek.

Çekiç ve Gül: Bir Behzat Ç. Hikayesi hayranlarına kötü haber! Final kararı geldi

Ünlü yazar Emrah Serbes'in roman serisine dayanan Behzat Ç. dizisi ilk olarak 2010 yılında Star TV ekranlarında hayranları karşısına çıktı. 2013 yılına kadar televizyon dünyasında yayın hayatına devam eden yapım, Her Temas İz Bırakır adlı romandan esinlenerek oluşturuldu. Ankara'da geçen polisiye dizisi macera, dram, komedi, aksiyon ve gerilim gibi türleri iç içe harmanlayarak izleyicilere etkileyici bir öykü sunmaya başladı. Ercan Mehmet Erdem'in senaryosu ve Serdar Akar'ın yönetmenliğinde dizi geniş kitlelere hitap etmeyi başardı.

Behzat Ç. dizisi 2019 yılında BluTV platformu ile yeniden hayranlarıyla buluştu. Fakat ne yazık ki dizi eleştirmenler ve izleyicilerden genel anlamda negatif yorumlar aldı. İlk sezonunun ardından proje, çeşitli anlaşmazlıklar nedeniyle rafa kaldırıldı. 2022'nin Aralık ayında ise Çekiç ve Gül: Bir Behzat Ç. Hikayesi adıyla dizi tekrardan sevenleri karşısına çıktı.

Ortaks Yapım tarafından hayata geçirilen Çekiç ve Gül: Bir Behzat Ç. Hikayesi, Emrah Serbes'in aynı adlı romanından uyarlandı. Bu defa dizinin senaryosu Ercan Mehmet Erdem tarafından değil, Ercan Uğur'un kaleminden çıktı. Yönetmen koltuğuna ise Serdar Akar yerine Devrim Yalçın geçti. Erdal Beşikçioğlu, İnanç Konukçu, Berkan Şal, Evliya Aykan, Derin Beşikçioğlu, Gökçe Eyüboğlu, Ege Aydan, Ayça Eren, Eray Eserol, Güven Kıraç, Önder Selen, Mehmet Ali Nuroğlu, Burak Dakak, Esra Ronabar ve Emrah Elçiboğa gibi yıldız isimler kamera karşısına geçti. Bugün ise dizinin akıbetiyle alakalı üzücü bir haber gündeme geldi.

behzat-c-2.jpg

Behzat Ç. final bölümü için geri sayım başladı

Çekiç ve Gül: Bir Behzat Ç. Hikayesi'nin ilk sezonu BluTV ekranlarında yayınlanmaya devam ediyor. Dizinin 1. sezonunun 10 bölümden oluşacağı tahmin ediliyordu. Fakat platformun bugün paylaştığı bilgilere göre önümüzdeki hafta yayınlanacak olan 8. bölüm ne yazık ki sezon finali olacak. Dizi, sevenlerine erken bir şekilde veda edecek.

behzat-c.jpg

24 Ocak 2023 Salı günü akşam 19:00'da Behzat Ç.'nin sezon finali yayınlanacak. Henüz izlemeyenler için dizi, BluTV platformunda yer alıyor. Kullanıcılar ayda 39.90 TL ödeme yaparak Behzat Ç. de dahil olmak üzere platformdaki tüm içeriklere erişim sağlayabiliyor.